Misijní postní modlitba – s Nejsvětější Tváří

Již potřetí vás v postní době zveme k přípravám na Velikonoce prostřednictvím misijní modlitební aktivity spojené s dobrým skutkem. Pro rok 2023 jsme připravili sérii modliteb k uctění Nejsvětější Tváře, doprovodná postní almužna bude věnována na pomoc Sýrii, kterou, stejně jako Turecko, postihlo začátkem února ničivé zemětřesení s desítkami tisíc obětí.

 

Postní pobožnost si buď můžete sami stáhnout jako pdf soubor nebo si ji vytištěnou objednat v Národní kanceláři, případně si ji nejprve prohlédnout online.

 

Modlitební sadu tvoří:

  • obrázek Nejsvětější Tváře vytištěný na pevnějším papíře
  • modlitební texty
  • plakát s informacemi o misijní postní modlitbě a finanční podpoře pro syrské město Aleppo

K této sadě si můžete doobjednat také misijní svíčku, která je vhodným doplňkem postní kontemplace.

 

 

 

 

 

Misijní postní modlitbu se můžete modlit sami doma nebo ve společenství, ať už farním nebo ve své rodině, a to až do Velikonoční neděle 9. dubna 2023.

K misijní modlitbě v postní době přizvěte také své děti, připravili jsme pro ně samostatnou aktivitu nazvanou Ruce naděje a pro nejmenší děti ilustrovaný kalendář s úkoly.

Další misijní materiály vhodné na velikonoční přípravu najdete v tomto přehledu.

Misijní pomoc obětem zemětřesení

V době, kdy začínáme velikonoční přípravy, vás kromě modlitební podpory prosíme také o dar na pomoc syrskému Aleppu. Papežská misijní díla z České republiky tam soustavně pomáhají od roku 2015. Pomoc půjde místní církvi.

Svou postní almužnu můžete posílat na číslo účtu: 72540444/2700 s VS 23 a do poznámky uveďte „Sýrie“.

Za všechny, kteří věnují finanční dar nebo modlitbu, bude během velikonočních svátků odsloužena mše svatá v keňském semináři St. Matthias Mulumba Tindinyo.

propagační letáček ke stažení:  Plakat-postni-Syrie-tisk

 

„Vy, dobrovolníci, jste silou církve. Jste rozměrem poslání církve, protože do ní se svou dobrovolnou prací přicházíte a udržujete její činnost.
Nebojte se. Děkujeme vám za vaši štědrost a velkorysost. Kéž vám Bůh žehná a prosím, modlete se za mě.“

 (Papež František k Mezinárodnímu dni dobrovolníků, 5. prosince 2022)