Objektivem fotoaparátu

Fotografie z misijních zemí ukazují život zdejších obyvatel, starosti, problémy i práci misionářů. Snímky většinou pocházejí z misijních a dokumentačních výprav pracovníků PMD.

Keňská škola

Keňská škola

Soubor fotografií a videa nazvaný Keňská škola vyobrazuje venkovskou školu na západě Keni, jak se ji podařilo zachytit misijní dokumentační výpravě Papežských misijních děl o Velikonocích 2014. Škola se nachází v blízkosti malého semináře sv. Matouše Mulungu v Tindinyo, kam míří pomoc českých dárců pro studující bohoslovce. V osmi třídách základní školy zde studuje na 300 dětí, během prázdninového večera jsme však zastihli jen některé z nich zde ubytované. V blízkosti areálu se nachází také ubytovna pro učitele a zaměstnance semináře. Tato škola není vládní ani církevní, ale je provozována místní komunitou, která si platí také učitele. Video i fotogalerie z neplánované návštěvy ilustrují stav školství a vzdělávání v odlehlejších oblastech Keni. Dárci Papežských misijních děl (MISSIO) z České republiky mohou…

Štítky: ,

Bohoslovecké semináře, kde pomáháme

Představujeme soubor fotografií z bohosloveckých seminářů, kam posíláme finanční pomoc a pomáháme tím ve studiu zdejším kandidátům kněžství. Jak je patrné z fotografií, bohoslovci se podílejí na zajištění běžného chodu semináře. Ve svém volném čase pomáhají na zahradě či na poli, uklízí, pracují v dílnách nebo v kuchyni, starají se o domácí zvířata. “K hezkým stránkám na semináři patří život v komunitě a přátelství, která mezi námi seminaristy vznikají. Vždy budu rád vzpomínat na atmosféru pomoci a povzbuzování, které na této naší životní cestě panuje. K výzvám na semináři patří celkové zvládnutí seminárních programů, duchovního a akademického života. To vyžaduje…

Srí Lanka

Srí Lanka – zářivá perla. Ostrov v Indickém oceánu plný kontrastů. Představujeme fotografie z této válkou poznamenané země, kde PMD z ČR systematicky pomáhá. Galerie jsou tematicky rozčleněny. Fotografie pochází z misijní cesty na Srí Lanku v roce 2012.  

Zambie

Přinášíme Vám fotografie z misijní cesty do Zambie v roce 2011. Opět jsou setříděny do tří sekcí, pro lepší představu o poměrech v této zemi panujících. V Zambii Papežská misijní díla z ČR systematicky pomáhají dětem, při evangelizaci a aktivitách šíření víry, bohoslovcům.

Guyana

Fotogalerie z jihoamerické Guyany je možností, jak nahlédnout do života církve v této chudé tropické zemi. Guyana je z více než 80% pokryta tropickými pralesy a mnohé vesnice v odlehlých částech země jsou dostupné jen po řece, neboť vláda nemá dostatek prostředků na budování komunikací. O situaci v Guyaně a pomoci misijní církvi vypovídá také náš dokumentární film Guyanská Diana. Fotografie byly pořízeny při misijní cestě v roce 2010.  

Surinam

Jihoamerický stát na pobřeží Atlantského oceánu a dnešní život v něm Vám zprostředkuje následující galerie. Bývalá nizozemské kolonie, později republika zmítaná občanskou válkou, národnostně i nábožensky velmi pestrá, se od r. 1990 opět začíná rozvíjet. Nemalou úlohu v obnově země hraje i katolická církev. Skrze pomoc Papežských misijních děl z České republiky můžete podpořit misijní projekty i Vy. Fotografie pocházejí z misijní cesty do Jižní Ameriky v roce 2010.  

Papue Nová Guinea

Další z fotogalerií přibližujících misijní země je ta z Papuy Nové Guiney. Tropický ostrovní stát v Tichém oceánu přibližujeme skrze dvaašedesát snímků zachycujících život domorodců, místní církev i velikonoční liturgii.  

Uganda

Přinášíme zatím nejrozsáhlejší sbírku fotografií z misijní cesty do Ugandy v roce 2004. Do této po dlouhou dobu občanskou válkou zmítané země směřuje pravidelně naše misijní pomoc.

Malawi

Druhá misijní cesta v roce 2006 se uskutečnila do Malawi, malé země v jihovýchodní Africe. Jedna z nejchudších zemí světa leží na břehu stejnojmenného jezera.

Bangladéš

Přinášíme fotografie z Bangladéše, kam se česká výprava v čele s arcibiskupem – delegátem pro misie Mons. Janem Graubnerem vydala v na počátku roku 2006.