Postní misijní kalendář pro děti 2022

Pro blížící se postní dobu, která začíná Popeleční středou 2. 3. 2022 jsme pro Vás připravili oblíbený Postní misijní kalendář pro děti, který obsahuje na každý den úkoly a výzvy (nejen) pro děti.
Kalendář se může stát inspirací pro práci s dětmi doma, ve škole, v Misijním klubku a ve farnosti a každý dospělí může dětem úkol upravit podle věku a potřeby. V postním kalendáři jsou opět připomínány závazky mladých misionářů zapojených v Papežském misijním díle dětí, kterými jsou každodenní modlitba za misie, šetření Misijního bonbónku a zapojování do tradičních aktivit Papežských misijních děl, jakým je např. Misijní jarmark. Dětem můžete úkoly rozšířit i o texty nedělních evangelií liturgického cyklu C a přiblížit dětem symboly velikonoční doby. Kalendář namaloval náš výtvarník Tomáš Velzel.
K práci s Postním misijním kalendářem můžete využít tyto materiály: Křížovou cestu za děti v misijních zemíchKřížovou cestu pro malé misionářeMisijní růženec – brožurka

Dále materiály, myšlenky, katecheze papeže Františka a misijní filmy v Misijním kinu zde, na Facebooku Papežských misijních děl, Youtube missio a Instagramu PMD .

O Vašem postním snažení nám můžete napsat a poslat fotografie z plnění úkolů, které rádi zveřejníme na Faceooku PMD nebo Instagramu PMD.

Kalendář je ke stažení v barevné a černobílé verzi.

Přejeme Boží radost a požehnání po celou dobu postní doby!