Šestý ročník misijního Plesu pro Tebe v Ústí nad Orlicí vynesl rekordní částku!

V sobotu 24. 11. 2018 proběhl 6. ročník misijního Plesu pro Tebe. Letošní výtěžek 75 000 Kč bude věnován na projekt Papežského misijního díla dětí věnovaný  vzdělávání dětí na Filipínách. Hlavním podnětem pro nás byl povedený dokumentární film Filipínské Rugby – hra o život režiséra Martina Rýznara. Jen v Manile a jejím předměstí žije na 300 tisíc dětí bez domova, polovina z nich užívá drogy. Zaplněný sál přivítali děkan Vladislav Brokeš, diecézní ředitelka PMD Bronislava Halbrštátová a národní ředitel PMD Leoš Halbrštát, který měl pro zájemce přichystanou projekci a povídání o Filipínách a Mexiku v modrém salónu.
Letos bylo na plese speciální předtančení, které věnoval otec Vladislav. Přijel taneční pár Vojtěch Kovárník a Anička Jišková reprezentující taneční klub CTS Perfect Pardubice. V únoru 2018 se tomuto páru podařilo získat v pražské Lucerně titul Mistrů ČR v latinsko-amerických tancích 2018 kategorie Junior I (12-13 let). Zatančili hned pět tanců, a to sambu, čaču, rumbu, paso doble a jive. Zvláštním hostem večera byl pan Tomáš Velzel herec, scénárista, grafik, ilustrátor, hudebník, pedagog. Tento sympatický mladý člověk s rozmanitými talenty spolupracuje s PMD jako grafik a výtvarník, čtyři své grafiky věnoval do aukce. Během večera vzal do ruky i kytaru a zahrál několik svých písní. Potřetí v rámci plesu proběhla také dobročinná aukce. Ceny věnovali Tomáš Velzel (grafiky), Eva Svobodová (kovový šperk), Vojtěch Dyk LP + CD „Deska“ s autogramem, ta se podařila vydražit za 6 600 Kč.
Atmosféra byla myslím příjemná, uvolněná a veselá. Sál byl zaplněn do posledního místa. Velmi mě těšilo, že se lidé dobře bavili a z jejich úst zněla chvála na další vydařený ročník plesu. Všichni organizátoři si tak můžeme říci, že práce, která za tím je, má smysl a může skutečně pomáhat, a to je hlavní.

S poděkováním za organizační tým Terezie Jakubcová

Šestý ročník plesu vynesl rekordní částku!

Tradici charitativního Plesu pro Tebe, který každoročně pomáhá vybranému projektu Papežských misijních děl, se daří nejen udržovat, ale i úspěšně rozvíjet.
Důkazem byl již šestý ročník této akce, kterou počtvrté hostil orlickoústecký kulturní dům. Po sobotě 24. listopadu si mohli mladí pořadatelé ze zdejší římskokatolické farnosti zapsat do pomyslné kroniky plesu další, enormně vydařený ročník.
 
Počet návštěvníků ještě stoupl
Početný organizační tým může těšit hned několik překonaných rekordů. Tím prvním je ještě vyšší zájem návštěvníků v porovnání s už tak úspěšnými předešlými roky. „Bez deseti lístků jsme zaplnili sál do posledního místa. Atmosféra byla myslím příjemná, uvolněná a veselá. Velmi mě těšilo, že se lidé dobře bavili a z jejich úst zněla chvála. Všichni si tak můžeme říci, že práce, která za tím je, má smysl a může skutečně pomáhat, což je to hlavní,“ hodnotila za pořadatele očividně spokojená Terezie Jakubcová. Jak dále podotkla, pomocnou ruku misijnímu plesu podalo krom farníků také město a jeho příspěvková organizace Klubcentrum.
 
Přes 70 tisíc pro filipínské děti
Zatímco loni putoval výtěžek v řádu desítek tisíc korun na podporu vzdělání v africké Tanzanii, letos podpoří historicky nejvyšší výdělek plesu děti z Filipín. A proč právě je? „Inspiroval nás dokumentární film Filipínské Rugby – hra o život režiséra Martina Rýznara. Jen v Manile žije na tři sta tisíc dětí bez domova, polovina z nich užívá drogy,“ zmínil smutnou realitu asijské země další z pořadatelů Josef Javůrek.
 
Jemu i všem, kteří se rozhodli nezištně pomáhat, přišel poděkovat nejen orlickoústecký děkan Vladislav Brokeš, ale také zástupci Papežských misijních děl – jejich diecézní ředitelka Bronislava Halbrštátová a také národní ředitel stejné organizace Leoš Halbrštát.
 
Stejně jako před rokem byla i letos do programu plesu zařazena aukce vybraných předmětů, letos například kovového šperku autorky Evy Svobodové, čtyř grafik ilustrátora, hudebníka a pedagoga Tomáše Velzela a v neposlední řadě také LP a CD Vojtěcha Dyka s autogramem oblíbeného interpreta. Právě o toto lákadlo se strhla mezi zájemci největší „bitva“, která obohatila výtěžek plesu o dalších bezmála 7 tisíc korun. A celkový součet? Výrazně přes 70 tisíc, přesně 76 382 korun! (jp)