Oslavy Mimořádného misijního měsíce října 2019 ve Vatikánu

„Hlavní událostí, která nás nyní čeká, je Mimořádný misijní měsíc říjen 2019. Slýchávám, že toto je příležitost, kterou si nemůžeme nechat ujít. Bylo by dobré, kdyby zde byla určitá kontinuita, tedy aby alespoň jedna z těchto iniciativ připravených pro MMMŘ zůstala aktivní a plodná, ale ne ve smyslu postavit si památník toho, čeho už bylo dosaženo, ale aby nám pomáhala udržovat naživu zájem o misie. Doufám, že říjen 2019 nás bude inspirovat k započetí něčeho konkrétního, co přinese plody pro trvalou misijní animaci do budoucna; něčeho, co bude v našich národech udržovat naživu misijní dynamiku.“ Arcibiskup Giampietro dal Toso, prezident Papežských misijních děl (PMD)

Oslavy Mimořádného misijního měsíce ve Vatikánu

  • · 1. října papež František slavnostně zahájí Mimořádný misijní měsíc říjen nešporami v bazilice Sv. Petra.

Živé vysílání bude probíhat na Vatikánském zpravodajském kanálu: https://www.youtube.com/user/vatican a také na webových stránkách: https://www.vaticannews.va/ od 17.15 hodin.

  • 1. října v 11.30 bude v tiskové kanceláři Svatého stolce tisková konference pro novináře k zahájení Mimořádného misijního měsíce října 2019.
  • · 7. října v 15 hodin v bazilice St. Maria Magiore kardinál Filoni povede modlitbu misijního růžence. Tuto slavnost bude do celého světa přenášet rádio Maria. Prezident Papežských misijních děl Giampietro dal Toso všechny zve k účasti na tomto růženci.
  • · 20. října bude papež František celebrovat mši svatou, rovněž v bazilice Sv. Petra.