Misijní zpravodaj dává nahlédnout pod pokličku kněžské formace

Právě vychází již 35. číslo Misijního zpravodaje. V něm se znovu vracíme k Papežskému misijnímu dílu sv. Petra apoštola, od jehož založení letos uplynulo 135 let. Zatímco v podzimním čísle jsme připomínali historii a význam PMD SPA, teď se zaměřujeme spíše na jeho praktické působení.

Papežská misijní díla v České republice již mnoho let konstantně podporují tři velké semináře, v nichž probíhá poslední fáze kněžské formace. Jsou jimi St. Dominic´s Major Seminary v Zambii, St. Matthias Mulumba Senior Seminary v Keni a St. Paul´s National Major Seminary Kinyamasika v Ugandě. Díky tomu je možná dlouhodobější spolupráce a adresná podpora seminaristů.

Ve výše uvedených seminářích probíhá poslední fáze kněžské formace. Co to ale ve skutečnosti znamená? To nám více vysvětlují rektoři – P.  Vincent Muhindo z Ugandy a P. Douglas Mwija z Keni. Následně skrze tři příběhy takové formace nahlédneme do duše keňských bohoslovců, které ještě doplní tři anketní rozhovory se seminaristy v Ugandě. Blíže představíme rovněž náš Dárcovský program Adopce seminaristy a prostřednictvím reportáže Filipa Breindla se přesuneme do plné katedrály povolaných v Malawi. Tím se zároveň dostaneme také ke vzpomínce na něj, protože náš milý kolega a spolupracovník nás na sklonku roku bohužel nečekaně opustil. V závěru čísla se ještě vrátíme ke dvěma významným akcím, které se konaly na podzim, a to k Plesu pro Tebe a setkání dětí s papežem Františkem. Samozřejmě nechybí ani tradiční komiks a upoutávky na nové misijní materiály.

Misijní zpravodaj si můžete objednat v tištěné formě v našem online katalogu. Dostupný je také jako pdf ke stažení, stejně jako všechna předchozí čísla.

Přejeme vám příjemné a inspirativní čtení.