Právě vyšel Misijní zpravodaj č. 21

Jarní vydání Misijního zpravodaje se tentokrát zaměřuje na přiblížení života v Bangladéši a představení vzdělávacích projektů PMD.

V rozhovoru s bangladéšským biskupem Ponenem Kubi se mimo jiné dočtete o tom, jak se k nim dostalo křesťanství a jaké je jeho postavení v muslimské zemi, kdy křesťanská komunita tvoří méně než 1 % všech obyvatel.  Prostřednictvím fotodeníku připraveného na základě reportážních zápisků Filipa Breindla připomeneme loňskou misijní cestu a slavnostní otevření školy v Katabari. Připravili jsme pro vás také přehled aktuálních projektů Papežského misijního díla dětí a podrobnou názornou tabulku mapující vzdělávací projekty, které jsou podporovány dárci z ČR.  Díky cestovnímu deníku plzeňské diecézní ředitelky Miriam Svobodové a fotografiím pořízeným na misijní cestě do Keni v roce 2014 navštívíme prostory jedné prestižní školy v odlehlé části Keni.

Ohlédneme se také za významnými událostmi a aktivitami druhé poloviny loňského roku, jako byl Misijní kongres dětí v Nymburce, Misijní den v Chocni, Ples pro Tebe a Misijní jarmark® v České. Nechybí ani tradiční rubriky jako je přehled činnosti Misijních klubek, představení nových misijních materiálů, komiks Tomáše Velzla a důležitá oznámení.

Přejeme vám příjemné čtení!