Nový Misijní zpravodaj připomíná 180 let Misijního díla dětí

Ve 33. čísle Misijního zpravodaje přibližujeme okolnosti vzniku a pohnutou historii Misijního díla dětí, které bylo oficiálně založeno ve Francii v květnu 1843. Důležité milníky zmiňuje v úvodním rozhovoru generální sekretářka PMDD sr. Roberta Tremarelli, více dobrodružných podrobností se pak dočtete v obsáhlém článku Příběh misie dětí.

Během uplynulých 180 let Dílo dětí prošlo těžkými zkouškami, stejně jako jeho patron sv. Jean-Gabriel Perboyre, jehož životu a mučednické smrti rovněž v časopise věnujeme poměrně velký prostor. Ve vzpomínkách brněnské diecézní ředitelky Jany Zehnalové si zase připomeneme počátky našich Misijních klubek a první velké mezinárodní akce PMDD, kterých se čeští zástupci mohli zúčastnit.

Dále se v jarním vydání Misijního zpravodaje dozvíte, kam aktuálně směřuje naše pomoc a jaké misijní materiály jsme pro vás v první polovině roku připravili. Jedním z nich je i naše exkluzivní misijní káva s příběhem. V postní době jste společně s námi a svými dětmi mohli modlitbou i výtvarnými aktivitami „přiložit ruku k míru“, a finančně podpořit syrské Aleppo, které je jedním z měst, které v blízkovýchodním regionu v únoru postihlo zemětřesení. Uvnitř čísla tedy najdete i malou přehlídku výtvarné části postní aktivity pro děti nazvané Ruce naděje a nechybí ani tradiční komiks.

Celý obsah si můžete prolistovat níže. Pokud máte zájem o tištěnou verzi, vyžádejte si ji u svého diecézního ředitele  nebo si časopis objednejte v Katalogu misijních materiálů.

Přejeme vám příjemné čtení.

MZ 33 Prázdniny v kostele

MZ 33 Příběh J.-G. Perboyre

MZ 33 Příběh misie dětí