Misijní zpravodaj představuje Dílo sv. Petra apoštola

34. vydání Misijního zpravodaje věnujeme Papežskému misijnímu dílu svatého Petra apoštola.

Přestože se jedná o Dílo, které posílá a koordinuje pomoc do několika stovek seminářů, v nichž studují desítky tisíc bohoslovců, je co do zájmu či pozornosti spíše upozaďované. Čím to je? Jak ho pro dárce udělat přitažlivějším? Proč by nás mělo zajímat to, co se děje daleko od nás? Tyto a mnohé další otázky jsme položili generálnímu sekretáři PMD SPA P. Guyi Bognonovi, který nám v rozhovoru přiblížil také osobnost zakladatelky Jeanne Bigard. Na její příběh spojený se vznikem třetího misijního díla se pak více zaměřujeme v samostatném článku. Dále se dozvíte o tom, jak vy sami můžete napomoci církvi k tomu, aby měla více kněží, a inspiraci najdete třeba i v rozhovoru s dlouholetou podporovatelkou Díla sv. Petra apoštola paní Michaelou.

V podzimním čísle již tradičně přinášíme také plné znění Poselství Svatého otce ke Světovému dni misií a dopis národního ředitele PMD k Misijní neděli. Připomeneme rovněž Misijní most modlitby a vaši pomoc do Sýrie. Nechybí ani komiks, upoutávka na nové materiály a pozvánky na dvě misijní akce pro děti a dospělé – obě se konají 7. října, jedna ve Rtyni v Podkrkonoší a druhá v Dobříši. Více informací o všech plánovaných akcích najdete na samostatné webové stránce věnované misijním akcím.

Máme naději, že vám Misijní zpravodaj přinese spoustu zajímavých informací. Přečíst si ho můžete ve verzi pdf (ke stažení zde na konci článku) nebo si ho objednat v tištěné formě, a to buď v katalogu materiálů nebo u svého diecézního ředitele.

Velmi vám děkujeme za vaši neustávající štědrost, s níž podporujete jakékoliv z misijních děl, a také za vaše modlitby.

Misijní zpravodaj 34