Misijní projekty můžete podpořit také kávou Agapé

Misijní káva Agapé pomáhá potřebným

Mezi položkami, jejichž zakoupením můžete podpořit potřebné v misiích skrze projekty Papežských misijních děl, se nově objevily balíčky voňavé kávy. A není to káva ledajaká, skrývá se za ní misijní příběh plný naděje, který započal už v roce 2013 návštěvou kněžského semináře v Ugandě.

Osudové setkání a následně přátelství tehdejšího litoměřického diecézního ředitele Luboše Fronka se studentem Johnem vyústilo do česko-ugandské spolupráce, která pomáhá zlepšovat život mnoha lidem. Navázané přátelství s lidmi z České republiky už vysvěceného kněze Johna dovedlo nejprve ke včelaření. Ve své farnosti založil komunitu lidí, s nimiž se do toho pustil. Tvrdé podmínky obyvatel vesnice Kiyebe se díky prodeji vzácného medu začaly zlepšovat. Byl to dobrý začátek, jak se ale dlouhodobě rozvíjet dál a pomoci více lidem?

Přišel nápad společně založit kávovou plantáž. John a další lidé z vesnice budou pěstovat zelenou kávu a zajišťovat vše potřebné kolem. Čeští přátelé jim pomohou s prvotními investicemi a dalším zpracováním a distribucí vypěstovaných bobů. Všechny utržené peníze z prodaných balíčků voňavé kávy jdou zpět na rozvoj plantáže, a tím i místních lidí, jejichž život díky jednomu osudovému setkání nabral úplně nový směr.  Zakoupením balíčku Misijní kávy Agapé se můžete stát součástí tohoto misijního příběhu a podpořit dobrou věc.

Děkujeme!

 

 

Luboš Fronk a P. John Sunday představují projekt pěstování kávy v Ugandě

Co bylo u zrodu projektu s pěstováním kávy v Ugandě a jak může šálek voňavého nápoje pomoci lidem v misiích? Příběh kávy Agape představí Luboš Fronk a katolický kněz John Sunday. Missio interview moderuje Kateřina Rýznarová.