Filipíny navštíví tým PMD

Ve dnech 12. – 22. 3. 2015 plánuje čtyřčlenná skupina Papežských misijních děl z České republiky navštívit Filipíny. Během misijní a dokumentační cesty se hlavní pozornost soustředí na seznámení se s místní situací a konkrétními projekty, které jsou z ČR podporovány. Do téměř jediné asijské katolické země se vypraví P. Jiří Šlégr spolu s nastupujícím Národním ředitelem PMD Leošem Halbrštátem, kameramanem Martinem Rýznarem a Hanou Koukalovou ředitelkou PMD za českobudějovickou diecézi. Prosíme o modlitbu, aby tato misijní cesta měla Boží požehnání. Děkujeme!

Misijní pomoc PMD z ČR na Filipíny

V roce 2014 se prostřednictvím Papežských misijních děl z Česka poslala pomoc do pěti diecézí. Užitek z téměř 1 milionu Kč mělo přes 4 320 dětí v bídě: podpora vzdělání dětí z chudých rodin, zajištění chodu domova pro potřebné a zanedbané děti, ochrana chudých dětí, jídlo pro děti z nuzných rodin a náklady na školné pro děti z početných rodin. Přispěli jsme také na vzdělávání a katechetické aktivity pro velmi chudé děti, křesťanskou formaci a morální výchovu ve slumech, na chod zdravotního a sociálního střediska pro chudé děti, na vzdělávání dětí z vesnických rodin s nízkým příjmem. V neposlední řadě sem patří též náklady na jídlo a lékařskou péči pro podvyživené děti; jídlo, léky a oblečení pro rodiny bez domova, sirotky a opuštěné děti.

Pomozte na Filipíny

Chcete-li se k další pomoci pro filipínské chudé a trpící děti připojit, zašlete libovolný finanční dar na Papežská misijní díla, Špindlerův Mlýn 33, 543 51, , tel.: 499 433 058, 604 838 882, www.missio.cz, číslo účtu: 72540444/2700, variabilní symbol: 440, specifický symbol: členové PMD píší své členské číslo a farnosti kód přidělený z PMD. Do zprávy pro příjemce uveďte: Filipíny. Ti, kdo věnují finanční pomoc, se mohou zaregistrovat jako „dárci misií“. Zájemci mohou obdržet potvrzení pro daňové účely.

Samozřejmě, že lze v této souvislosti také věnovat mešní intence misionářům na variabilní symbol 321. V tom případě nahlaste, prosím, počet a částku, kterou na 1 intenci zasíláte. Pro opravdovou pomoc je dobré na 1 intenci přispět alespoň 250 Kč. Na mešní intence nelze uplatnit potvrzení pro daňové účely. Další informace k mešním intencím naleznete zde. Za jakoukoliv pomoc Vám ze srdce děkujeme!

Přáníčka pro děti z Filipín

Jako každý rok i letos mohou zájemci namalovat či vyrobit přáníčka – tentokrát pro děti Filipín. Prosíme o malé formáty, max. A4, pokud budete něco psát, tak pouze anglicky. Hotová dílka pošlete do Národní kanceláře PMD nejpozději do středy 4. března 2015. Už teď se na ně těšíme a věříme, že jich na Filipíny pro chudé děti tým PMD odveze co nejvíce.

Jakmile se cestovatelé na putování vydají, budou podle možností ve spojení např. prostřednictvím cestovního deníku na www.missio.cz nebo ve vysílání na Radiu Proglas.