Misijní putování s živým radostným růžencem (2022)

Opět po roce pro vás Papežská misijní díla znovu připravila univerzálně využitelný program pro skutečné i duchovní putování s misijním přesahem. Zatímco loni jste s námi mohli putovat k Panně Marii, letos se zaměřujeme na radostný růženec v misijním pojetí, po jehož tajemstvích nás provází zakladatelka Papežského misijního díla šíření víry a Živého růžence Pauline Jaricot, která byla 22. května ve svém rodišti v Lyonu prohlášena za blahoslavenou.

Pod odkazem níže si stáhněte pdf soubor s inspiračními kartami, které si můžete vytisknout, vzít s sebou na výlet a doporučenými aktivitami si putování na libovolné místo obohatit, zejména pokud plánujete jít s dětmi. Kartičky označené čísly lze rozmístit v přírodě a vytvořit jejich pomocí adorační nebo zábavnou poznávací modlitební cestu, kdy např. jednotlivé části na přeskáčku rozvěsíte po lese (farní zahradě, kostele…), pak je společně budete hledat podle pořadí a vždy, než dojdete k dalšímu číslu, se pomodlíte určenou část modlitby.

Po objednání materiálu se vám zpřístupní stránka, kde máte k dispozici celkem 3 soubory v různých variantách – černobílou i barevnou verzi pro tisk  a také pdf pro otevření v mobilním zařízení v editovatelné verzi. Soubory určené pro tisk jsou méně barevné a technicky již připravené pro vytištění a rozstříhání.

 

Chcete-li tuto růžencovou pouť vykonat pouze v prostředí svého domova, je možné si pdf soubor otevřít v mobilu nebo tabletu a každý den se věnovat jedné kartě. Postupně se tak pomodlíte celý růženec s radostnými tajemstvími. Pod odkazem níže najdete listovací verzi pro jednorázové prohlížení online.

 

Misijní putování vám dobře poslouží i jako prázdninový program nebo příprava na Misijní neděli. Jeho platnost i využití jsou neomezené – absolvujte ho kdykoliv, kdekoliv, a to jak ve společenství, tak individuálně. Modlitbou, případně finančním darem můžete podpořit i misijní projekty.

Některé aktivity pro děti jsou soutěžní. Když zašlete správné odpovědi na , můžete získat drobný dárek.

Lze se také stát součástí FB skupiny Misijní putování a sdílet v ní své fotografie, postřehy či tipy, případně se na cokoliv zeptat.

 

 

Pokud byste chtěli podporovat Papežská misijní díla systematicky, budeme rádi, když se přihlásíte do aktivity Misijní růže, která navazuje na odkaz Pauline Jaricot. Jedná se o živý růženec PMD, kdy se každý den pomodlíte jeden určený desátek za misie. Společenství 20 lidí vytvoří krásný květ.

Budeme moc rádi, když se k nám přidáte!

 

 

Misijní putování 2022 PJ plakátek web s QR

Misijní putování 2022 PJ plakátek web bez QR