Misijní putování k Panně Marii (2021)

V době, která příliš nepřeje hromadnému setkávání věřících, nemáme moc možností, jak vykonat pouť. Právě pro takovou situaci jsme pro vás v roce 2021 připravili časově neomezenou akci s názvem Misijní putování k Panně Marii. Vykonáním pouti můžeme něco udělat pro sebe, svou víru a svůj vztah s Bohem, ale zároveň také pro své blízké, nebo zcela neznámé lidi v nouzi.

Na Misijní putování se můžete vydat jak ve společenství svých nejbližších, tak i sami. Stejně tak si můžete vybrat konkrétní mariánské místo, k němuž se fyzicky vydáte, anebo si udělat svou soukromou mariánskou pouť ve svém prostředí (doma v křesle, na zahradě, blízkém parku…). Vše záleží na tom, jaké jsou vaše aktuální možnosti.

Putujte s námi do Guyany, Malawi, na Filipíny a Papuu Novou Guineu

Kudy tam – pomocí tabletu nebo mobilu verze A6_MOBIL

Verze pro tisk A4_TISK

Plakát s QR kódem

Misijni_putovani_plakat_domaci_tisk_QR

Co najdete uvnitř návodu

Čekají na vás čtyři příběhy dětí z různých zemí, kde pomáhají Papežská misijní díla. Ke každé zemi se vztahují aktivity – kontemplativní, informativní a tvořivé – díky kterým si vlastní mariánskou pouť či adoraci obohatíte o misijní rozměr. Pokud se vydáte na konkrétní poutní místo i s dětmi, najdete zde pro ně množství zábavných misijních úkolů, kterými jim cestu můžete zpestřit.

Kam můžete putovat

Místo, kde chcete pouť vykonat, si vyberte podle své situace – zda chcete putovat sami, s někým, s dětmi. Zda máte možnost vydat se na delší pouť, anebo zůstanete jen ve svém domácím prostředí. V rámci poutních zastavení si postupně můžete procházet kartičky s náměty, které jsme pro vás připravili. Plnění úkolů je spojeno s rozkrýváním tajenky.

Některá známá či méně známá poutní místa naší země, kam se můžete vydat, jsme pro vás vyznačili na této mapce. Pro detail na ni klikněte.

 

Nemusíte se nijak registrovat, ale budeme rádi, když se přihlásíte k nám do FB skupiny Misijní putování,

kde můžete sdílet své fotografie, postřehy a kde také najdete odpovědi na jakékoliv dotazy.

Přidejte se k nám!

www.facebook.com/groups/missioputovani/

Děkujeme!

Vydejte se společně s námi do Guyany, Malawi, na Filipíny nebo Papuu Novou Guineu!

 

 

Misijní pomoc v konkrétních zemích můžete podpořit i finančně:

72 540 444/2700 VS 40