Misijní zpravodaj dostává po 10 letech novou podobu

Milí přátelé misií,

právě vychází jubilejní 20. číslo Misijního zpravodaje. Shodou okolností je to téměř přesně 10 let od chvíle, kdy informační časopis Papežských misijních děl začal vycházet vůbec poprvé. Rozhodli jsme se proto začít jeho další etapu výraznou proměnou.

Časopis je nyní celobarevný a má zcela novou grafiku i obsahový koncept. Oproti minulosti je více tematicky zaměřen a větší prostor v něm dostávají konkrétní projekty, které jsou aktuálně z ČR podporovány. Jako první téma jsme zvolili podporu kněžských povolání v misiích.

V aktuálním čísle si tedy můžete přečíst rozhovor se zambijským bohoslovcem Geraldem Dakou, který studuje v Semináři sv. Dominika v Lusace. Právě tento seminář také blíže představujeme coby projekt, na který dlouhodobě přispívají čeští dárci. V článku Život, jakým se žije v nebi… vám poodhalujeme osobní příběhy ukryté za zdmi bohosloveckých seminářů. Připomínáme také dvě významná výročí – 100 let Díla Papežská misijní unie a 90. výročí Misijní neděle. Tu budeme slavit v neděli 23. října. Abyste se na ni mohli připravit, přinášíme vám několik námětů na obohacení misijní liturgie.

Misijní zpravodaj č. 20 si můžete prolistovat zde.

Přímo ve zpravodaji naleznete tipy na přípravu Misijní neděle a ve vloženém letáčku, který je součástí tohoto vydání, vám nabízíme inspiraci na misijní přímluvy, komentáře k obětním darům a modlitby. Obojí si můžete stáhnout v elektronické podobě také zde.

 

Zůstávají však i pravidelné rubriky, jako jsou zprávy z Misijních klubek, poselství papeže Františka ke Světovému dni misií, dopis národního ředitele k tomuto dni, misijní úmysly, komiks, pozvánky, informace o nových misijních materiálech a další.

Pokud jste členy PMD, zpravodaj vám přijde automaticky. Pokud ho nedostáváte a neuvidíte ho ani ve svém kostele, můžete si o něj v případě zájmu napsat buď do Národní kanceláře, nebo se obraťte na svého diecézního ředitele.

Budeme moc rádi, pokud se s námi podělíte i o zpětnou vazbu. Jak se vám nový zpravodaj líbí? Máte konstruktivní připomínky? Něco vám v něm chybí nebo naopak přebývá? O jakých tématech byste se chtěli dozvědět více? … Napište nám to třeba do komentářů na Facebooku.

MZ 20-2016.indd