PMD na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě

Datum: 4.7.2019 - 5.7.2019
Čas: 00:00
Místo: Velehrad, Velehrad

Popis:

Papežská misijní díla v České republice budou prezentovat svou činnost i letos na Dnech dobré vůle 4. – 5. července na Velehradě novou misijní výstavou o Tanzanii ve Stojanově gymnáziu. Záběry pochází z misijní cesty a výstava zachycuje život prostých lidí, přírodu i bohatství víry místní církve.

Oba dva dny bude připraven misijní stánek, kde naši zástupci z Národní kanceláře PMD a členové Papežského misijního díla dětí nabídnou celou řadu misijních materiálů a výrobky dětí z Misijních klubek i od maminek a babiček. Dary podpoří projekty Papežských misijních děl v misijních zemích, kam v letošním roce z Česka pomáháme. Je jich celkem 19: Bangladéš, Indie, Srí Lanka, Filipíny, Sýrie, Pákistán, Malawi, Uganda, Tanzanie, Zambie, Keňa, Súdán, Madagaskar, Nigérie, Mozambik, Guyana, Papua-Nová Guinea, Surinam a Paraguay.

Letošní rok je celý věnovaný přípravě na Mimořádný misijní měsíc říjen 2019, který vyhlásil papež František. Konání mimořádného misijního měsíce v říjnu tohoto roku je příhodným okamžikem k zapojení všech pokřtěných, aby se s větší odpovědností a tvořivostí zhostili výzev kladených dnešní misijní činností. Misie se má stát vzorcem církevního života a pastorace. Má být povzbuzením misijní činnosti církve, povolané hlásat evangelium všemu stvoření, a upozornit na naléhavost missio ad gentes“.

 

Pořadatel: PMD