Misijní den 2019 v Rousínově

Datum: 18.5.2019
Čas: 09:00 - 16:30
Místo: Rousínov, Kostel sv. Václava, Rousínov

Popis:

V roce, kdy budeme slavit Mimořádný misijní měsíc říjen vyhlášený papežem Františkem, srdečně Vás zveme na Misijní den 2019 v Rousínově, který pořádá Římskokatolická farnost Rousínov ve spolupráci s diecézní ředitelkou Papežských misijních děl pro brněnskou diecézi v sobotu 18. května 2019.
Těšíme se na setkání s malými i velkými, rodinami i misijními klubky, ministranty, scholami i farníky – všemi, kteří chtějí pomoci šířit radost Božího království od svých nejbližších až na konec světa a není jim proto lhostejná otázka misijního působení církve.

Misijní den začíná v 9 hodin u kostela sv. Václava v Rousínově – Rousínovci, kde získáte první pokyny k úspěšnému prožití dne, který zakončíme v 15:30 po závěrečném požehnání.
Od 10 hodin budeme slavit misijní mši svatou společně s otcem biskupem Vojtěchem Cikrlem.
V dalším programu se můžete těšit na:
– besedu s manželi Čechovými, kteří nechali část svého srdce na misiích v Ekvádoru
– hry a tvoření při putování po kontinentech celého světa
– pohádkové divadlo
– společné sdílení, odpočívání a oběd
– navazování nových přátelství se stejně zaměřenými lidmi
– a možná i něco navíc…
Během celého dne bude připraven Misijní jarmark, na který můžete přivézt své výrobky, podpořit projekty PMD a inspirovat druhé. Zároveň se prostřednictvím diecézní ředitelky PMD pro brněnskou diecézi Mgr. Jany Zehnalové můžete blíže seznámit s činností Papežských misijních děl a dostat odpovědi na své otázky ohledně projektů, které s námi podporujete ve světě.
Těšíme se na Vás! 🙂