FB twitter YouTube

Misijní neděle 2018 s Misijním koláčem v Hradci Králové

Datum: 21.10.2018
Čas: 10:15 - 16:30
Místo: Hradec Králové, Kostel Nanebevzetí P. Marie
Popis:

Srdečně Vás zveme na oslavy Světového dne misií – Misijní neděle 21. 10. 2018 v Hradci Králové, které začnou mší svatou v 10.15 v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Mši svatou bude sloužit biskupský vikář pro pastoraci P. Jan Paseka a národní ředitel Papežských misijních děl v ČR jáhen Leoš Halbrštát.

Obětní průvod se zástupci všech kontinentů světa připravila s dětmi z farnosti Helena Nerudová, hudebně mši svatou doprovodí schola kostela Nanebevzetí Panny Marie pod vedením Aloise Nerudy s hostující scholou Církevní základní školy. V jejich podání zazní také Hymna Papežského misijního díla dětí „Pošli mě, půjdu já“.

Po bohoslužbě je připravena tradiční aktivita Papežských misijních děl Misijní koláč a posezení u společného stolu ve farní místnosti a přilehlých prostorách. Ve 13 hodin následuje vyprávění P. Jana Linharta s obrázky a hudbou „Vietnam – Kambodža – Thajsko” a v 15.30 koncert zakládajících i stávajících členů skupiny Oboroh Slávka Klecandry a Romana Horkého. Více informací najdete na plakátu.

Děkujeme za Váš finanční dar na potřeby Papežských misijních děl.

Světový den misií, který je u nás známý pod názvem Misijní neděle, ustanovil v roce 1926 papež Pius XI. a věřící se během tohoto dne společně modlí a finančně přispívají do světového fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány projekty na pomoc potřebným ve všech kontinentech skrze Papežské misijní dílo šíření víry. Všechny sbírky tohoto dne putují na projekty, jimiž je podporováno šíření Božího slova až do těch nejzapadlejších koutů zeměkoule.

 

 

Pořadatel: Společenství při kostele Nanebevzetí Panny Marie  |  Kontakt: Mgr. Helena Nerudová
Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio