FB twitter YouTube

Misijní pouť rodin na Klokotech

Jsi navždy zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal. Tak by se dalo v jedné větě shrnout příjemné odpoledne, které spolu prožili účastníci prvního ročníku Misijní pouti rodin.

Tato věta zazněla v pohádce Malý princ, sehrané divadelníkem Víťou Marčíkem mladším pro malé i velké. Následoval dělený program, v němž na rodiče čekali manželé Poláčkovi z Diecézního centra pro rodinu s moderovanou diskuzí na téma Rodina na misiích? Děti mezitím cestovaly kolem světa – v Austrálii sbíraly perly, v Evropě zažily black out, v Americe se běhal indiánský běh… A snad se zážitkově dotkly různorodosti a stejnakosti lidství. Spolu se všichni sešli zase až na mši svaté, celebrované hostem P. Petrem Dombkem, omi. Ten zasažen onou větou z Malého prince postavil svou promluvu na myšlence: Jsi navždy zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal. V duchu společného odpoledne bylo možné vztahovat na naše nejužší vztahy – rodinu, ale také na stvoření, 1. září je dnem modliteb za tento dar, a dovolili jsme si tuto větu postavit i opačně a prosili Stvořitele, abychom si byli vědomi, že on tuto zodpovědnost cítí i vůči nám.

Následná aktivita „Evžen běží pro Srí Lanku“ by se dala k tomuto tématu vztáhnout také. Zápisné tohoto běhu bylo spolu s výtěžkem Misijního jarmarku věnováno projektům, které Papežská misijní díla dlouhodobě podporují na Srí Lance, a osudy dětí v dětských domovech jim nemohou být lhostejné. Název běhu symbolicky vyjádřil, že se připojuje jménem svého zakladatele i Kongregace misionářů oblátů Panny Marie. Všech 25 účastníků běhu, včetně P. Dombka, se už těší na další ročník!

Hana Koukalová, diecézní ředitelka PMD v českobudějovické diecézi

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio