FB twitter YouTube

Misijní kurz animátorů v Klokotech

„Ty sám jsi misie.“ Toto poselství zaslal do všech koutů zeměkoule papež František jako své slovo k letošní Misijní neděli (21.10.). V tomto duchu a také v duchu velmi přátelském a pracovním se odehrávalo setkání 10 – 15 misijních animátorů na Klokotech ve dnech 21. – 23. 9. 2018. Zástupci Misijních klubek z Třeboně, Pelhřimova, Klokot, Českých Budějovic, Prahy Černý Most i Kroměříže si vyměňovali zkušenosti, materiály i společně stolovali a bavili se.

U kořenů naší práce pro misie hledejme modlitbu, proto byl začátek setkání stanoven na páteční večer, který bylo možné strávit na Večeru chval v klokotském kostele s místní scholou, modlitbu tělem mohli účastníci okusit v sobotním dopoledni. Vlastní práci v Misijním klubku rozhodně obohatilo odpoledne s Jiřím Hellerem, který po výborném obědě a svatebním dortu od otce Jiřího, rozhýbal těla i myšlení při motivační hře. Na té a na základě reflexe ve skupinách vznikaly náhledy pracovních postupů pro klubka.

V místě spravovaném Misionáři obláty nemohla chybět návštěva místní komunity a společně strávený večer. Pohostinnost otců oblátů bude jedním ze silných momentů ve vzpomínkách všech.

Uvědomění si, co vlastně děláme, proč a kam směřujeme, byly hlavní body, kterých se toto setkání dotklo. A vedle toho (nebo především) to bylo krásné setkání.

Hana Koukalová, diecézní ředitelka PMD pro českobudějovickou diecézi

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio