FB twitter YouTube

Světový den misií – Misijní neděle 2017

Světový den misií, u nás známý spíše pod názvem Misijní neděle, oslavíme 22. října.  V roce 1926 ho ustanovil papež Pius XI. a letos je to tedy již 91 let, co se věřící ve všech katolických farnostech světa během tohoto dne společně modlí a finančně přispívají do světového fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány projekty na pomoc potřebným ve všech kontinentech skrze Papežské misijní dílo šíření víry. Všechny sbírky tohoto dne putují na projekty, jimiž je podporováno šíření Božího slova až do těch nejzapadlejších koutů zeměkoule.

Svatý otec k tomuto dni každoročně vydává své poselství, stejně jako Národní ředitel Papežských misijních děl. Obojí si můžete stáhnout pod tímto článkem.

Národní kancelář PMD připravuje řadu materiálů a námětů, kterými lze oslavy tohoto dne obohatit. Oslavám Misijní neděle předchází Misijní most modlitby, ten můžete vytvořit v sobotu 21. října ve 21h společnou modlitbou za misie. Podrobnosti k němu najdete v samostatné příloze pod článkem (viz Letak_Misijni_nedele_MMM_tiskova_verze). Dále si níže v přílohách můžete stáhnout plakát k Misijní neděli, inspirativní přílohy Misijních zpravodajů zaměřené na oslavy Misijní neděle (komentáře a přímluvy, Misijní most modlitby). Pro práci s dětmi vám nabízíme již tradiční kreslený kalendář s úkoly Misijní říjen. Ten je také ke stažení níže (v barevné i černobílé verzi, aby si ho děti mohly průběžně samy vybarvovat).

Přílohy pod článkem ke stažení:

  • plakát k MN 2017
  • Poselství svatého otce k MN 2017
  • Dopis Národního ředitele k MN 2017
  • Náměty ke slavení Misijní neděle – 2 pdf soubory – komentáře k obětnímu průvodu a Misijní most modlitby
  • Kalendář pro děti – Misijní říjen 2017

Tisk plakát

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio