FB twitter YouTube

Dny lidí dobré vůle – Velehrad 2016

Datum: 4.7.2016 - 5.7.2016
Čas: Celý den
Místo: Velehrad, Poutní místo Velehrad
Popis:

Zveme Vás 4. – 5. července 2016 na Velehrad, kde se koná další ročník Národní cyrilometodějské pouti a s ní související Dny lidí dobré vůle.

Prezentace Papežských misijních děl a vernisáž výstavy PMD proběhne na Stojanově gymnáziu v pondělí 4. 7. 2016 od 15.30 hodin za účasti národního ředitele PMD v ČR Leoše Halbrštáta, diecézní ředitelky PMD v olomoucké arcidiecézi sestry Luisy Ščotkové, zástupců z diecéze královéhradecké a jáhna Geralda Daky ze Zambie, studenta bohosloví ze semináře v Lusace podporovaného dárci z České republiky.

Výstava na Stojanově gymnáziu nám dá nahlédnout do jedné z nejlidnatějších a zároveň nejchudších zemí světa – do Bangladéše. Můžete se těšit na rýžová políčka, život prostých lidí i pohled na bohatství víry domorodců. Záběry pochází z misijní cesty, které se účastnil i arcibiskup Jan Graubner.

Papežská misijní díla jsou jednou z největších světových organizací, které se zabývají pomocí chudým oblastem. Nabízí jak duchovní, tak hmotnou pomoc v zemích poznamenaných bídou, hladem, válkou, negramotností, leprou, AIDS apod. Tato činnost je postavená na modlitbě a úctě k nejchudším a je koordinována Kongregací pro evangelizaci národů a generálními sekretariáty v Římě. Soustřeďuje se na čtyři základní oblasti: šíření víry, pomoc dětem, podpora kněžského a řeholního dorostu spolu se zabezpečením kněží a řeholníků v misijních oblastech a duchovní podpora skrze Misijní unii.

K tradičním aktivitám PMD, skrze které můžete i Vy pomoci v misiích, je Misijní jarmark®. Ten bude připraven od 4. 7. do 5. 7. 2016 po celý den v areálu poutního místa Velehrad. Vybrat si budete moci z velkého množství misijních materiálů a dárků, připravených dětmi z Papežského misijního díla dětí sdružujících se v Misijních klubkách.

Všechny Vás srdečně zveme! 🙂

Pořadatel: Papežská misijní díla  |  Kontakt: lhalbrstat@missio.cz, s.m.luisa@seznam.cz
Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio