FB twitter YouTube

Záchrana dětí trpících hladem

Variabilní symbol: 41
Projekt: Nutriční programy v oblasti čajových plantáží
Kontinent, země, diecéze: Asie, Srí Lanka, Badulla

Popis:

Projekt na ochranu života zahrnuje zdravotní péči, léky, vitamíny, nákup potravin, mléka a sledování vývoje podvyživených dětí v 19 farnostech. Program je určen pro děti z oblasti Lower Uva v diecézi Badulla. Obyvatelé této oblasti se snaží zajistit si obživu zemědělskou produkcí. Úroda je přímo závislá na množství srážek. Tato oblast je známá velkým suchem, které se často dostaví i v období, kdy jinde v zemi již zažívají období dešťů.

Program zajišťuje poskytnutí stravy, vitaminů a léků pro děti. Na sedmi místech fungují zdravotnická střediska, kde běžně pracují 2 lékaři, 2 zdravotní sestry, kněz a další zdravotní pracovníci. V každém z těchto míst nejméně 150 dětí potřebuje zdravotní péči a léčbu, některé z nich jsou léčeny na malárii. Program celkově zahrnuje 1055 dětí.

Přínosy projektu:

  • zdravotní péče
  • léky
  • vitaminy
  • nákup potravin a mléka

Svědectví: „Byl jsem šťastný, když jsem se dozvěděl, že lidé z České republiky nás budou letos opět podporovat. Děkujeme Vám i církvi v České republice za velkou službu poskytovanou naší diecézi. Peníze, které jsme obdrželi, jsou určeny na projekty a děti v nouzi . Naše diecéze pokrývá nejchudší, převážně budhistickou,  část Srí Lanky. S dětmi se modlíme za naše drahé dárce a chtěli bychom jim říci, že jsou našimi blízkými partnery v Kristově misi. Děti, animátoři, kněží i řeholníci vás velmi srdečně pozdravují.“

J. Winston S. Fernando, biskup z Badully

Fotografie:

IMG_1110-nahled IMG_3754-nahled IMG_3785-nahled IMG_3792-nahled IMG_3809-nahled

K tématu vyšlo:

Tato pomoc již byla realizována. Aktuálně můžete zachránit další hladové děti zde:

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio