FB twitter YouTube

Internetová kavárna v deštném pralese

Brazílie – MISSIO 2001

Když Anders Hoerg po natočení filmu uvízl v Amazonii, přinesl tím místním indiánům opravdové štěstí. Švédský filmař si uvědomil politický a ekonomický prospěch komunikační techniky pro situaci domorodých obyvatel.

Indiáni využívají internet k ochraně svých občanských práv a na nákup zboží.Spojil se s indiánskou společností „Amazon Coop“ a otevřel internetovou kavárnu uprostřed deštného pralesa ve smutně proslulém městečku Altamira. Hoerg doufá, že když amazonští indiáni zveřejní svou kauzu na ochranu svých kmenových území na internetu, budou moci najít spojence po celém světě. Možnost spolehnout se na „mezinárodní přátele“ by mohla v každodenní partyzánské válce s majiteli půdy a politiky vyřešit otázku života a smrti.

Hoerg využívá internet, aby informoval celý svět o politických a sociálních zájmech osmi různých indiánských kmenů, ale také aby podporoval  on-line obchod pomocí reklamy na přírodní produkty „Amazon Coop“ a ubytovací kapacity pro turisty spravované touto společností uprostřed deštného pralesa. Hoerg věci důvěřuje: „Rozvoj oblasti Amazonie neúprosně postupuje. Zapojují se nové společnosti. Věříme, že v dalších dvou letech získáme 2000 nových klientů. A to přinese peníze do pokladny společnosti.“

Horst Hohmann

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio