FB twitter YouTube

Projektový den „Misie“ na CZŠ Orbis Pictus

V rámci vstupů do škol Děti pomáhají dětem realizovaných PMD v ČR proběhl ve středu 6. dubna na CZŠ Orbis Pictus v Táboře projektový den „Misie“.

Žáci církevní základní školy byli s myšlenkou, že i děti mohou svými vlastními silami pomoci k lepšímu životu dětem v Zambii, Guyaně, na Filipínách či Srí Lance krátce seznámeni již několik týdnů před projektovým dnem. Druhý stupeň základní školy se již v březnu zapojil do lepení misijních zápalek, a to tak mohutně, že v den misijního vstupu dolepil 10 000 nálepek s hesly: Zapalme svá srdce pro misie a Darujme svůj jednodenní výdělek pro misie. V hodinách výtvarné výchovy, odpoledních kroužcích či pracovní výchově vyráběly děti prvního stupně drobné dárky, které jsou později spolu s materiály PMD, jako zmiňované zápalky, nabízeny v tzv. Misijních jarmarcích®. Výtěžek jarmarků je poté prostřednictvím Papežských misijních děl zasílán na místa, odkud přicházejí prosby o pomoc. Misionáři z míst, kde žijí a působí, žádají o příspěvky na stavby škol, nákup učebnic, zajištění výuky nebo odpoledních programů pro děti, které by bez škol neměly naději na lepší budoucnost.

Při vlastním projektovém dnu pak děti z Orbis Pictus nahlédly do práce PMD zde v Čechách i života dětí, k nimž putuje naše pomoc. Příběh dívky Diany, který vypráví o každodenním životě dvanáctileté školačky z Jižní Ameriky a bezprostřední vyprávění salesiánské dobrovolnice Olgy Švecové, která rok učila děti v Jihoafrické republice, vyvolaly mnoho otázek. Dokument o dětských vojácích v Ugandě, každodenním strachu a touze po „normálním“ životě uzavřel den pro žáky druhého stupně. Tím ale dobrodružství s misiemi pro CZŠ Orbis Pictus nekončí. Pokračování příběhu píší děti samy. První Misijní jarmark® se odehrál 15. – 17. dubna na celostátním setkání dětí z Misijních klubek ve Špindlerově Mlýně. Výrobky dětí z Tábora udělaly radost a pomohly dobré věci, výtěžek jarmarku putuje – jak jinak – na pomoc dětem do misií.

Jménem PMD děkujeme!

IMG_8291 IMG_8292 IMG_8297 IMG_8301 IMG_8310 IMG_8317 IMG_8320 IMG_8329 IMG_8331 IMG_8341

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio