FB twitter YouTube

Misijní škola animátorů 2009

 MIŠKA – Misijní škola animátorů, která proběhla ve dnech od 4. do 6. září 2009 v rámci pravidelných aktivit Papežských misijních děl, byla doslova „nabitá“ zájemci o misie. V pátek, po dobré večeři, přišel čas se představit. Z různých koutů České republiky se sjelo téměř 30 příznivců. Největší „banda“ zavítala z Havlíčkova Brodu. Účast byla hojná i z dalších měst – Prahy, Přibyslavi, Kroměříže, Náchoda, Světlé n/S atd. Dívky, chlapci, ženy a muži byli zastoupeni v různých věkových kategoriích. Každý jednotlivec se představil, ale všichni s napětím poslouchali příběhy dvou žen, které měly zkušenosti se zahraničním pobytem, jednak ze Střední Ameriky a dokonce i z Arabských zemí.
Během sobotního dopoledne byli účastníci vtáhnuti poutavým vyprávěním P. Jiřího Šlégra, národního ředitele PMD, do světa misií. Po představení misijního působení u nás a ve světě následovalo promítání fotek z misijní cesty po Zambii s výkladem ze života domorodců a především aktivního přístupu šíření víry mezi nimi a živého nasazení místních lidí. Odpolední program pokračoval výkladem o zakladatelích Papežských misijních děl, Misijních klubech a dalších členských aktivitách, dobrovolnících na misiích, financování a mnohých dalších tématech týkajících se pomáhání potřebným. Zpestřením večerního posezení byla návštěva mladého muže, který se přijel podělit o své zážitky z měsíční výpravy po Mexiku. Prostřednictvím prezentace fotek se zúčastnění dostali i do světa neuvěřitelných přírodních úkazů. Mohli obdivovat krásy květin, hmyzu a nadechnout se vůně pradávné kultury, která po sobě zanechala obdivuhodné stavby – církevní budovy, pyramidy atd. Duchovní tečkou – mší svatou a adorací, které proběhly v kapli střediska Eljon, byl uzavřen společně strávený sobotní čas.
Nedělní ráno bylo zpestřené nejrůznější nabídkou misijních materiálů (nejnovější Misijní kalendář 2010 o Zambii, Misijní zpravodaj č. 6, misijní vydání časopisu DUHA apod.), promítáním nových filmových dokumentů a odpověďmi na četné dotazy. Protože mnozí z přítomných chtějí misijně pracovat ve svém okolí, založit Misijní klubko, připravit prožití říjnové Misijní neděle nebo se stát dárci, věnovali se přítomní právě těmto tématům. Před obědem byla na programu oslava mší svaté v kostele sv. Petra ve Špindlerově Mlýně, kterou příjemně hudebně doprovodila místní kapela Petach i hosté z Německa. Z víkendového setkání odjížděli všichni plni dojmů, o čemž svědčilo závěrečné loučení a přísliby spolupráce nových členů Papežských misijních děl. Příští Misijní škola animátorů je plánovaná na jaro roku 2010.

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio