FB twitter YouTube

Misijní den dětí

Misijní oslava svátku Dne dětí v CMŠ Lipenská

Dne 27. května se v Církevním mateřské škole v Českých Budějovicích uskutečnila misijní oslava svátku Dne dětí. Rády bychom se s Vámi podělili o několik zážitků.

„Máte rádi špagety, rýži, brambory, ementál, vánočku a další dobroty? Víte, z kterých světadílů k nám tyto potraviny přišly? To vše se děti dozvěděly na stanovištích, které pro ně připravily paní učitelky za vydatné pomoci nás, starších dětí z Misijního klubka. Celkem se sešlo asi 150 dětí, navíc ještě jejich rodiče, prarodiče a další hosté.

Po divadelních představeních, která pro rodiče nacvičily děti z mateřské školy, začalo plnění soutěžních disciplín na zahradě.

V Evropě děti rozvážely na tříkolkách pizzu, navíjely špagety, prolézaly ementálem, putovaly hlemýždím bludištěm a pletly vánočky. V Asii hledaly v rýži mořské živočichy a poznávaly čaje podle vůně. V Africe navlékaly náramky z písmenek „z polévky“. V Americe objevily brambory a posílaly je rovnou do hrnce. (Austrálii a Oceánii se minulý školní rok věnovala všechna stanoviště, proto jsme ji letos vynechali).

Na tuto oslavu jsme také napekly „misijní koláče“, které se prodávaly za dobrovolný příspěvek. Nezapomněly jsme ani na Misijní jarmark® s materiály z PMD.

Měly jsme plné ruce práce, ale stálo to za to. Děti i jejich rodiče odcházeli spokojení a my také. Kromě služby na svém stanovišti, jsme stačily splnit i ty ostatní. Doufáme, že tento den v nich zažehl alespoň jiskřičku lásky k misiím.

Těšíme se už na další naši akci a tou bude noční Misijní klubko v červnu. Určitě Vám zase napíšeme.

S pozdravem Děti z Misijního klubka č. 114

květen7 019

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio