FB twitter YouTube

Dětská diecézní pouť Bechyně

V sobotu 3. října se v Bechyni konala diecézní pouť pod patronací svatého Tarzicia, patrona ministrantů. Pokud byste očekávali, že se na pouť na slavnostní zahájení mší svatou, celebrovanou budějovickým biskupem Mons. Kročilem dostaví ministranti v hojném počtu, je vaše očekávání správné. Velký presbytář téměř nemohl pojmout jak ministranty, tak kněze, kteří své chlapce, ale i rodiny a děti s katechety, přijeli podpořit v nemenším počtu.

Program pokračoval na bývalé františkánské klášterní zahradě s krásným výhledem na dole protékající řeku Lužnici. Po občerstvení z vlastních zásob, ale i za symbolickou cenu nakupovanými bechyňskými koláčky nás čekalo divadlo, které nikdy nezklame – teátr Víti Marčíka ml. a jeho Kolotoč pohádek. Krásně občerstveni – pokropeni živou vodou ze studánky, z níž slepička zachraňovala po všech peripetiích svého kohoutka, jsme mohli pokračovat na stanoviště odpoledního programu. Mnozí z nás se ještě zdrželi u stánků, u nichž bylo možné zakoupit upomínku na dnešní den. Mezi Duhou, časopisem Tarzicius a In nemohl chybět Misijní jarmark®. Díky jindřichohradeckému klubku, které si snad vedle služby užilo i něco z programu pouti, budou projekty na Filipínách podpořeny částkou 7 800 Kč. Velké Bohu díky všem, i těm, kdo si odnášeli některý z výrobků dětí, které své výtvory do jarmarku věnovaly.

Odpolední stanoviště byla ve velké většině v rukou 15. ženijního pluku v Bechyni a žádný kluk (ale ani děvče – jak bylo vidět na zápalu, s jakým se do aktivit i děvčata pouštěla) neodcházel z dnešního odpoledne nespokojený. Zahrada rodiny Schonerových otevřená pro nejrůznější lanové aktivity, park na náměstí se stanovišti pyrotechnickými i záchranářskými… I ti z nás, kteří zamýšleli odjet v brzy po poledni v pět hodin tvrdili, že ještě neviděli a nezkusili vše. A jistě jsme nestihli dojít na kostelní věž, prohlédnout si zámeckou zahradu, poslechnout si dramaticky ztvárněný příběh o sv. Tarziciovi a mnoho dalšího.

Velké díky všem organizátorům počínaje mší svatou po výborné občerstvení na faře po celý den!

DSCN6015 DSCN6011 DSCN6017 DSCN6019 DSCN6042 DSCN6040 DSCN6032 DSCN6027 DSCN6025

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio