FB twitter YouTube

Cesta čaje na letním táboře v Žihobcích

Co dělají Papežská misijní díla o prázdninách? Letní čas vybízí k setkáním nejrůznějšího druhu. S misijním projektem Cesta čaje nezahálíme. Během prázdnin prázdnin navštěvujeme letní tábory. Nabízí se víc společného času než jedna vyučovací hodina, a tak se zde nejen s vypráví a promítáním o lidech a přírodě na Srí Lance , na táborech se také společně vaří a hrají hry dětí z celého světa. 

Tak tomu bylo i na letním táboře v Žihobcích. A tak se děti se sestřičkami de Notre Dame, které tábor vedly, podívaly na výrobu čaje, procestovaly zemi křížem krážem a dozvěděly se o dětech, které nepotkal tak šťastný osud jako nás v Čechách. O ty se ale například v Matale starají bratři františkáni a jakákoli naše malá pomoc pro ně mnoho znamená. 

Aby bylo poznávání opravdu všemi smysly, společně si všechny skupiny vyrobily a upekly srílanský moučník a popily k němu pravý místní čaj. Během příprav také ustal odpolední déšť a bylo možné si na prostoru mezi kostelem a farou zahrát hry dětí z celého světa, jako variaci na srílanskou hru Rozbij džbán nebo Balónkovou štafetu.

Cestovatelky děkují za pozvání. Kéž naše srdce zůstávají stále otevřená mezi sebou navzájem i trochu víc na dálku, třeba až na Srí Lanku.

Hana Koukalová, diecézní ředitelka PMD v českobudějovické diecézi

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio