FB twitter YouTube

Cesta čaje na letních táborech

Účastnice misijní cesty na Srí lanku během školního roku nabízejí misijní programy pro školy Cesta čaje, nezahálejí ale ani o prázdninách. Během prázdnin je možné Olgu a Hanku pozvat na letní tábor ale nejen s povídáním a promítáním, na táborech se také společně vaří a hrají hry dětí z celého světa.

Tak tomu bylo i na letním táboře Kdo přežije v Klokotech. Hned na počátku společné cesty za přežitím se 25 dětí s vedoucími podívali na výrobu čaje, procestovali zemi křížem krážem a dozvěděli se o dětech, které nepotkal tak šťastný osud jako nás v Čechách. O ty se ale starají bratři františkáni a jakákoli naše malá pomoc pro ně mnoho znamená. Aby bylo poznávání opravdu všemi smysly, společně si všechny skupiny upekly srílanský moučník a popily k němu pravý místní čaj. Jedná se o kalorickou bombu, kterou bylo třeba trochu vyběhat, takže se po svačince na louce u Klokot hrály hry dětí z celého světa. Foukaná z Bangladéše, přetahovaná z Keni, petang z Francie, japonská chůze z Filipín a celosvětové skákání gumy.

Ochutnat čaj a zákusek, zahrát si pár her a dozvědět se něco zajímavého o ostrově, kam míří naše pomoc zprostředkovávaná skrze Papežská misijní díla v ČR bude o prázdninách dále možné ještě v Bernarticích, Chrašticích či v Žihobcích.

Hana Koukalová, diecézní ředitelka PMD v českobudějovické diecézi

 

 

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio