FB twitter YouTube

Velikonoční akce klubka „Vejce natvrdo“

Od března si děti z Misijního klubka v Kunvaldu lámaly hlavu nad tím, čím velikonočním, veselým a barevným, ale přitom originálním a hlavně praktickým, letos potěší hospodyňky i koledníky.

Samozřejmě se nabízelo malování vajíček, ale ta jsou křehká a mají krátkou trvanlivost. My musíme vymyslet něco zcela jiného – jenže co?

Nápad se zrodil až ve chvíli, kdy jsme našly krabici s nápisem divadlo sv. Štěpán. Byly v ní různé rekvizity z našeho vánočního divadla a mezi nimi i kameny (sv. Štěpán byl ukamenován).

Bleskl nám hlavou šibalský nápad, jak tuto rekvizitu dále využít. Děti vybraly kamínky, nabarvily je a ozdobily jarními motivy. Od vajíček byly kamínky k nerozeznání, nejen díky barevnosti,ale i hladkému, oválnému tvaru. Šlo totiž o kamínky z Chorvatska, opracované mořem.

Veřejnost spatřila naše barevná „vejce“ na Velikonoční neděli po mši, kdy je děti s patřičným nadhledem prezentovaly. Z našich vysoce trvanlivých „vajíček“, měla radost každá hospodyňka i koledník, který je při cestě z pondělní koledy určitě nerozbil.

Za Misijní klubko Marta Gregušová

P1110259 P1110262 P1110263 P1110264 P1110268

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio