FB twitter YouTube

Pohled pro misie® v letohradské farnosti

Každý rok malujeme s dětmi z Misijního klubka před velikonočními svátky pohledy pro misie, abychom mohli podpořit projekt Papežských misijních děl nazvaný Pohled pro misie®. Jeho výtěžek je věnován chudým dětem v misiích, o kterých si s dětmi nejen povídáme, ale hlavně chceme pro ně něco udělat, proto se zapojujeme do projektů PMD a každý den na děti myslíme ve svých modlitbách.

Děti na pohledy malovaly různé velikonoční motivy a symboly největších křesťanských svátků, kterými Velikonoce jsou, jako např. beránky, velikonoční svíci – paškál, kříž, odvalený kámen od hrobu, jarní kvítí, velikonoční vejce ap.

Pohledy jsme pak nabízeli po nedělních bohoslužbách 6. a 13. března 2016 ve všech kostelích naší farnosti: v kostele sv. Václava v Letohradu, v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Orlici, v kostele sv. Filipa a Jakuba v Lukavici a v kostele sv. Jana a Pavla v Mistrovicích. Celkem si lidé rozebrali 110 pohledů a na misie se vybralo 5880 Kč. Děkujeme všem, kteří nám s touto akcí v naší farnosti pomohli!

Za Misijní klubko Monika Vychytilová

Le 2 Le 1 Le 3

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio