FB twitter YouTube

Misijní módní přehlídka Buchlovice

Už počtvrté Misijní klubko pořádá charitativní odpoledne s názvem Buchlovice pomáhají. V neděli 25. října patřil sál Československého kulturního centra módní přehlídce. Veškerý výtěžek  poputuje do dívčího sirotčince Orphanage at Badulla na Srí Lance, kde žijí děti, které kvůli ničivým povodním osiřely. Díky pomoci jim svitne naděje na lepší život.

V programu se prezentovaly tři oděvní firmy, které nabídly modely pro všechny generace, příležitosti i velikosti. Nabídka byla pestrá a předvádělo se sportovní a pracovní oblečení i dámská konfekce pro každodenní nošení. Přehlídka vyvrcholila společenskými i svatebními modely, které slavnostními účesy dozdobila místní kadeřnice Katka. Patronkou letošní Misijní módní přehlídky se proto stala Jarmila Vařeková, jež obléká moderátory televize NOE a intenzivně se zabývá charitativní činností.

Modelkami a manekýny se na chvíli stali jak zaměstnankyně školní jídelny, tak žáci základní školy, kteří se do akce s nadšením zapojili. Kromě osobního přínosu předají sirotkům i výtěžek ze školního stánku na podzimních Trzích v Podhradí. Myšlenku projektu „Děti pomáhají dětem“ podpořilo i vedení školy. Na předváděcí molo vyšli v rolích předvádějících i tanečníci Folklorního studia Buchlovice a členky pořádajícího Misijního klubka.

Po tříletém organizování misijního koncertu  jsme zatoužili po změně. Nápad zněl: Misijní módní přehlídka. V první části se předvedly děti ze ZŠ a mládež z farnosti ve sportovním a pracovním oděvu. Druhou část zaplnila firma Happymode s její profi-módní přehlídkou a závěrečnou část ozdobily naše dívky a děti ve společenských šatech ze svatebního salonu. Třešničkou  na dortu byla přehlídka svatebních šatů. O přestávkách lidem zpříjemnily chvíle sladkosti  z Misijního koláče®, který probíhal v rámci přehlídky. Výsledek přehlídky byl pro nás pozitivně šokující 26 000 Kč.

 Za Misijní klubko z Buchlovic p.Kapounková

Zdroj: www.idobryden.cz

IMG_0658 IMG_0668 IMG_0669 IMG_0670 IMG_0674 IMG_0677 IMG_0690

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio