FB twitter YouTube

Misijní mast

IMG_3781Tuto mast umíchala šikovná misionářka – lékárnice, která využila léčivého působení různých produktů z jednotlivých světadílů. Je to dobrý nápad jak spojit misie také s léčivým působením. Mast je vhodná k použití na celé tělo. Léčivé účinky jsou popsány níže.

 

AMERIKA

Peruviánský balzám – získává se ze stromu vonodřev, který dorůstá až 16 m výšky. Vonodřev roste hlavně v horských lesích Střední Ameriky na tzv. Balzámovém pobřeží v Salvádoru. Má hojivé účinky a používá se k léčení ran a zánětů.

AFRIKA

Bambucké máslo – pochází ze stromu zvaného máslovník, domorodci ho nazývají karité. Lisuje se z ořechů v pecce plodů. Máslovník roste hlavně v rovníkové Africe. Používá se k hydrataci a regeneraci kůže, chrání ji před nepříznivými vlivy prostředí.

AUSTRÁLIE

Tuk z ovčí vlny – je to voskovitý tuk, který má i antibakteriální účinky, používá se i na léčbu popálenin, je zdrojem vitamínu D.

ASIE

Konopný olej – lisuje se ze semen konopí setého, které se pěstovalo v Indii a střední Asii již před několika tisíci lety. Pro svoje antibakteriální, protizánětlivé, hojivé a analgetické účinky se používá při ekzémech, lupence a bolestech kloubů.

EVROPA

Slunečnicový olej – lisuje se ze semen slunečnic, je bohatý na vitamíny, dobře promašťuje a vyživuje kůži. Mažou se s ním většinou miminka po narození.

Autor: Klubko 1000215

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio