FB twitter YouTube

Klokotská misijní cesta

Do JARu a Indie proběhla v sobotu 27. února bez opuštění poutního domu Emauzy. A přesto toho všichni účastníci o obou zemích vědí hodně a zažili při jejich poznávání, doufejme, spoustu zábavy. Podělit se o zážitky ze svého pobytu za dětmi přijela Olga, která strávila rok v Jihoafrické republice, a Stáňa, která může o Indii mluvit prakticky bez přestání, tolik jí přirostla k srdci. Účastníky byly děti z českobudějovického misijního klubka i děti z Tábora a okolí a na společnou cestu jsme vytvořili hezkou společnou skupinu. Do přemísťovacího vláčku se pokaždé zapojilo všech sedmnáct účastníků.

Místa jsme nepoznávali jen teoreticky, ale mohli jsme si vyzkoušet vázat indické sárí či pánskou sukni, zatančit za zvuku místní hudby či si sáhnout na (plyšového) indického hada. Do všech smyslů patří také chutě, a tak se podávala rýže se zeleninou a masem a odvážlivci zvolili i tradiční způsob stolování. Společně jsme v rámci tvořivého odpoledne také připravili odpolední čapati i mexický salát. Ten proto, že se paní kuchařka teprve učila, jak vypadá indická vlajka v mezinárodní kuchařce J

Díky požehnané přítomnosti sester Nejsvětější svátosti vybavených hudebním sluchem a umem, jsme se mohli naučit novou písničku a zapojit se do slavení mše svaté, která naše setkání zakončila. Už se těšíme na společné cestování s dalšími cestovateli!

Olga, Stáňa a Hanka

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio