FB twitter YouTube

Výtvarná soutěž pro děti – „PF 2016 pro misie“

Papežská misijní díla (PMD) by ráda s novým rokem rozeslala po celé naší zemi, ale i do světa, netradiční Péefko. Co je to Péefko a proč je rozesíláme? Péefko, tedy PF je zkratka odvozena z francouzského Pour féliciter – Pro štěstí. Stejně tak jako hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojnína, který místo aby podle zavedených zvyklostí přijímal k Novému roku zdvořilostní návštěvy, začal rozesílat na počátku 19. století blahopřejné lístky. Říkalo se jim omluvenky a zdobil je pěkný obrázek. Novoroční přání je obvykle papírová kartička, popřípadě e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Těmito novoročenkami se PMD omlouvá, že Vás všechny nemůže osobně navštívit a popřát Vám neobyčejně duchovní vstup do Nového roku.

Misijní klubka, děti ze všech farností i ostatní výtvarní nadšenci, pomozte nám vytvořit jedinečné Péefko pro rok 2016. Zapojte se do naší soutěže a navrhněte podobu novoročního přání pro PMD. Fantazii se meze nekladou. Nakreslete, co vás napadne, když pomyslíte na misie. Žádoucí jsou především biblické, misijní a jiné náboženské motivy.

Autoři prvních pěti vybraných příspěvků obdrží krásné misijní ceny a jeden ze zaslaných návrhů bude použit jako PF 2016.

Své výtvarné práce nám posílejte na kreslící čtvrtce (můžete podlepit kartónem pro bezpečnější přepravu) velikosti minimálně A4 a maximálně A3. Na zadní stranu napište jméno a příjmení, věk, kontaktní adresu, e-mail a telefonní spojení na rodiče, zákonného zástupce nebo vedoucího Misijního klubka a své práce zasílejte nejpozději do pondělí 30. listopadu 2015 na adresu: Národní kancelář PMD, Špindlerův Mlýn 33, 543 51, Česká republika.

O vítězích výtvarné soutěže rozhodne hodnotící komise složená z pracovníků PMD.

Vítězné obrázky si bude možné prohlédnout v naší Galerii.

Pravidla

Přílohy:

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio