FB twitter YouTube

ASIA / Filipíny – Rok chudých a solidarita

Manila (Agenzia Fides) – V Roku chudých je postní doba příznivou dobou pro solidaritu, je to příležitost pomoci osobám v nesnázích, čas pro to „být dobrým sousedem“, bylo řečeno arcibiskupem Cáceres, Mons. Rolandem Tironem. Agentura Fides se dozvěděla, že arcibiskup vyzval věřící k účasti na iniciativě Alay Kapwa (Pomoz svému sousedovi), programu evangelizace a postní akce zahájené v roce 1975 katolickou církví na Filipínách, která tedy nedávno oslavila 40. výročí. Doba postní je vhodným časem pro modlitbu, půst a pokání, a také „pro konání skutků milosrdenství a žití poselství milosrdenství a soucitu zdůraznil papež František,“ řekl arcibiskup.

Program, vysvětluje P. Edu Gariguez, nevyplývá z logiky pomoci, místo toho má za cíl poskytnout chudým prostředky k podílu jich samých na zlepšování kvality jejich života, podporovat „kulturu samopomoci“ mezi jejími příjemci.

Program Alay Kapwa plně koresponduje s výzvou Svatého otce církvi, která „se obrací k lidem na okraji společnosti a nechává se jimi oslovit“, která stojí na straně chudých a utlačovaných. (Agenzia Fides 20/2/2015)

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio