FB twitter YouTube

Oslavy 10. výročí Horského střediska Eljon

Srdečně vás zveme na oslavu 10. výročí otevření Horského střediska Eljon ve Špindlerově Mlýně, kde mají od roku 2001 svoje sídlo i Papežská misijní díla.

Oslavy kulatého výročí proběhnou v neděli 17. listopadu 2013 a zahájí je v 11 hodin bohoslužba v kostele sv. Petra, jejímž hlavním celebrantem bude Mons. Josef Kajnek, pomocný biskup královéhradecký, koncelebrovat bude Národní ředitel Papežských misijních děl P. Jiří Šlégr. Po mši svaté přiblíží P. Šlégr příchozím historii a úskalí svépomocné rekonstrukce fary na horské středisko Eljon. Připravena je i prezentace s fotodokumentací postupného přerodu původních prostor do dnešní podoby a krátké video.

Po poledni je na programu prohlídka Eljonu, při níž se lze setkat s lidmi, kteří byli nebo dosud jsou s tímto horským střediskem spojeni.  Obětní průvod bude obohacen o symbolické dary, které se k tomuto výročí váží. Chybět samozřejmě nebude ani slavnostní narozeninový dort.

Během uplynulých deseti let se v Eljonu pořádala řada významných misijních aktivit, např. setkání s národními řediteli misijních zemí (v týdnu před oslavou Eljon opětovně navštíví P. Bernard Makadani Zulu ze Zambie) nebo misijní škola animátorů.

Pokud během státního svátku plánujete cestu do Špindlerova Mlýna, přijďte se podívat mezi nás!

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio