FB twitter YouTube

Misijní pouť po akci

11. celostátní Misijní pouť – 1. 6. 2013 v Lidečku

V sobotu 1. června 2013 se v Lidečku konala 11. celostátní Misijní pouť spojená s 8. Misijním dnem dětí, pořádaná Papežskými misijními díly (PMD) a farností Lidečko.

Pomoci s organizací se ujali především mladí lidé z místní farnosti, z okolních děkanátů a také z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Účastníkům připravili pestrý program. Sami se sešli již v předvečer pouti při adoraci Nejsvětější Svátosti, aby Pána prosili o požehnání při celé akci.

Po zahájení pouti a duchovním slovu P. Jiřího Šlégra, Národního ředitele PMD, se přes drobné mrholení pustilo do „putování po kontinentech“ formou her 196 zaregistrovaných účastníků, z toho asi 160 dětí. Pro místní a ty, kteří právě nesoutěžili, bylo v nabídce posezení u cimbálové muziky, Misijní výstava a jarmark, seznámení se s činností PMD anebo možnost tiché adorace v kostele. Po hrách a poledním občerstvení bylo na řadě Misijní divadlo připravené Dramatickým kroužkem Domova mládeže kroměřížského Arcibiskupského gymnázia a sestrami svatého Kříže. K následnému losování cen a odeslání balónků s modlitbami do nebe už vysvitlo sluníčko a den zakončila společná mše svatá celebrovaná P. Jiřím Šlégrem a dalšími kněžími. Výtěžek akce je věnován chudým dětem na Srí Lance, činil 29 365 Kč.

 s. M. Luisa Ščotková

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio