FB twitter YouTube

Chorvatský Záhřeb hostí Národní ředitele Papežských misijních děl

Program pětidenního evropského setkání, které dnes začíná, se zaměřuje na 50. výročí dekretu druhého vatikánského koncilu o misiích Ad Gentes a na požadavky nové evangelizace, jak o ní hovoří poslední papežové.

Českou republiku na jednání za Národní kancelář Papežských misijních děl zastupuje P. Jiří Šlégr a Leoš Halbrštát. Ten dosud působil jako vojenský kaplan, nyní nastupuje do funkce Národního ředitele. „Pro mě je to veliká změna, kterou jsem samozřejmě nečekal, ale je to výzva. Uvidíme, jak dopadne. Já si myslím, že P. Jiří Šlégr rozjel papežská misijní díla v České republice na veliké úrovni. A já bych strašně chtěl, aby se z té úrovně neslevovalo, abych v tom trendu, který započal, mohl pokračovat,“ řekl ke své nové funkci Halbrštát.

Účastníci by se během těchto pěti dní měli zabývat také činností Papežských misijních děl v rámci Evropy, ale i aktuálními výzvami. Ty představí například Prof. Milan Šimunovič. Setkání se zúčastní též řada místních biskupů: kardinál Josip Bozanić – arcibiskup Záhřebu, Mons. Želimir Puljić – prezident místní biskupské konference, Mons. Slobodan Štambuk – předseda Rady pro misie při místní biskupské konferenci nebo Mons. Josipom Mrzljakom – biskup Varaždinu. Více zde.

Zdroj rádio Proglas

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio