FB twitter YouTube

Horské klubání 2014 v občasníku Drobečky od sv. Františka

Vyšlo v občasníku choceňské farnosti Drobečky od sv. Františka, duben 2014

 

HORSKÉ KLUBÁNÍ 2014

Špindlerův Mlýn, Hotel Erlebachova bouda, 4. – 6. 4. 2014

 Naše cesta na Horské klubání do Špindlu byla ve znamení „mrtě“ (slovník 10tiletých v naší expedici). Mrtě byl autobus a mrtě lidí v něm. Mrtě byla dlouhá cesta, ale nejvíc mrtě byla Erlebachova bouda, což byl cíl našeho putování. Majitelé tohoto luxusního hotelu hostili zhruba 120 malých misionářů ze všech koutů naší republiky na již 7. setkání členů Misijních klubek. Akci pořádá Papežské misijní dílo dětí každé jaro se záměrem poděkovat dětem, které celoročně podporují misie svými aktivitami. Program pátečního a sobotního večera si připravila jednotlivá klubka formou prezentací své činnosti a humorných scének a vtipů. V sobotu jsme se po mši svaté rozdělili do skupinek zaměřených na různé aktivity. Děti si mohly zahrát hry a soutěže s misijní tématikou, zhlédnout misijní dokument nebo si v tvořivých dílničkách vyzkoušet barvení vajíček inkoustem, filcování z ovčího rouna suchou jehlou, pletení velikonoční pomlázky, zdobení perníčků nebo malování přáníček pro biskupy. Výrobky z těchto dílen byly nabízeny na Misijním jarmarku®. Po výtečné svíčkové na smetaně se vydalo naše choceňské klubko č. 88 do terénu. Byli jsme zvědaví na shořelou Petrovu boudu a také Davidovy boudy. Soutěž o nalezení nejzajímavějšího odpadku jsme vzali opravdu z gruntu. Cestou jsme sbírali odpadky po zimě, které tu zanechali turisté – lyžaři. A věřte, že Krkonoším se opravdu ulevilo. Naše klubko se pyšnilo originál paštikou ve skle, kostí a ještě funkčním dýchátkem pro astmatiky. Odpoledne promítal národní ředitel PMD P. Jiří Šlégr záběry z Ugandy a Papuy Nové Guineje, zachycující prožívání velikonočních svátků v těchto zemích.

Při všech společných akcích nás hudbou provázelo Misijní klubko z Letohradu a Slatiny nad Zdobnicí pod vedením ředitelky PMD pro královéhradeckou diecézi paní Broni Halbrštátové.

Celý pobyt byl pro nás povzbuzením a motivací pro další činnost v našem Misijním klubku. A kromě spousty zážitků a nápadů jsme si také přivezli krásnou misijní keramickou kasičku, kterou vyrobilo Misijní klubko z Brna-Žabovřesk.

Zároveň bych vás chtěla touto cestou poprosit o podporu ať už modlitbou, konkrétní pomocí na Misijním dnu, Misijním koláči® nebo Misijním štrúdlování® anebo příspěvkem do misijních kasiček při Misijním jarmarku®. Protože chudým dětem pomáhají děti a to se zkrátka podpořit musí. A samozřejmě vás zvu do našeho Misijního klubka, přidejte se k nám, ať jste staří nebo mladí. Pomáhat se dá v každém věku.

Za malé misionáře Blanku Duškovou, Sáru Víchovou, Matyho Lorence a Matěje Němce

Soňa Němcová v. r

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio