FB twitter YouTube

Zapojte se do Misijního štrúdlování®

Misijní štrúdlování® je jednou z tradičních aktivit Papežských misijních děl. Podporuje nutriční projekty PMD, v rámci kterých se dostává pomoc hladovějícím dětem v chudých oblastech světa. K uspořádání štrúdlování doporučujeme týden po Velikonocích (Velikonoční oktáv).

V roce 2013 výtěžek činil 196.282 Kč a přispěl na výživový program pro 1 715 chudých dětí ze srílanské diecéze Badulla, pro něž byla zakoupena speciální výživa, mléko, vitamíny a uhrazena zdravotní péče o děti ve venkovských nemocnicích a doprava.  Část výtěžku šla také na podporu 120 zambijských dětí z oblasti postižené vysokým výskytem HIV/AIDS. Bylo přispěno na potraviny, léky, sušené mléko a vitamíny.

Malí i velcí misionáři jsou při přípravě a nabídce misijních štrúdlů vynalézaví, a tak na webu PMD  můžete pro svou inspiraci shlédnout několik receptů zpracovaných v krátkém videu nebo reportážních zpráv z proběhlých akcí.

Pokud se chcete do aktivity Misijní štrúdlování® zapojit, budeme vděčni, když nám sdělíte: počet pečících lidí, napečených štrúdlů, účastníků akce a výtěžek. Recepty a fotky jsou také vítány.

Informaci o konání akce můžete oznámit na misijním webu. Budeme rádi, pokud nám do Národní kanceláře pošlete také zprávičku o tom, jak se vám akce vydařila, a my ji pak zveřejníme na webu.

Vybrané peníze za tuto akci posílejte na účet PMD 72540444/2700, variabilní symbol: 141.

Děkujeme všem, kdo se jakýmkoliv způsobem do této pomoci hladovějícím v misiích zapojujete.

P1050245

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio