FB twitter YouTube

Vánoční dárek pro děti v Africe

Děti v zambijské školceProžijte letošní advent a Vánoce také sdílením s druhými, kteří Vaši pomoc velmi potřebují. Zapojte se do projektu Papežských misijních děl a připravte Jeden dárek navíc. Vybrané peníze z této akce letos putují na stavbu mateřské školy pro 350 chudých dětí v Zambii, v nejlidnatější farnosti sv. Pavla v arcidiecézi Lusaka. Náklady na stavbu činí přibližně 700 Kč na jedno dítě, které bude do této školky chodit.

Nedostatek vody, hlad, bída, infekční nemoci a vysoký počet lidí nakažených virem HIV/AIDS jsou utrpení, která sužují obyvatele Zambie. Tato země se svou vysokou úmrtností celosvětově řadí na osmé místo. Mezi těmi nejmenšími je řada sirotků nebo velmi chudých dětí, kterým pobyt v mateřské škole – jakmile bude postavena – zajistí základní péči a předškolní výchovu.

Jeden dárek navíc probíhá během adventu, motivuje k modlitební a finanční pomoci dětem z misií. Děti mohou šetřit na dárek pro chudého kamaráda a o Vánocích své úspory zabalit jako dárek a přinést k oltáři, pod stromeček, k jesličkám apod. Vaše vánoční dárky, prosím, pošlete nejpozději do 31.12.2013, var. symbol: 240, do zprávy pro příjemce uveďte: Zambie. Vám, kteří takto přispějete k radosti a záchraně trpících dětí, upřímně děkujeme!

Další informace naleznete v příloze.

Přílohy:

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio