FB twitter YouTube

Tým PMD na Filipínách

Čtyřčlenná skupina Papežských misijních děl z České republiky navštěvuje ve dnech 12. – 23. 3. 2015 Filipíny. Cílem misijní cesty zdokumentovat místní situaci, seznámit se blíže s projekty PMD, které jsou z ČR podporovány. Do této asijské katolické země se vypravil P. Jiří Šlégr spolu s nastupujícím Národním ředitelem PMD Leošem Halbrštátem, kameramanem Martinem Rýznarem a Hanou Koukalovou ředitelkou PMD za českobudějovickou diecézi. Tým PMD se v Manile setká s Národním ředitelem Papežských misijních děl na Filipínách P. Socratem Mesionou. Krásným dárkem od našich malých misionářů z Misijních klubek v ČR jsou přáníčka pro chudé filipínské děti. V galerii jsou alespoň některé z nich a my za ně jsme upřímně vděčni. Všem, kteří cestu na zámořské misie provázíte modlitbami a jakoukoliv jinou pomocí, srdečně děkujeme!

Rádio Proglas

Neváhejte a poslechněte si, jak tým PMD mluvil o přípravách na cestu na rádiu Proglas v pořadu Všimli jsme si. Více zde. Další vstupy bude Rádio Proglas zprostředkovávat během pobytu výpravy PMD přímo z Filipín.

Pomozte na Filipíny

Chcete-li se k další pomoci pro filipínské chudé a trpící děti připojit, zašlete libovolný finanční dar na Papežská misijní díla, Špindlerův Mlýn 33, 543 51, zc.oi1547944163ssim@1547944163dmp1547944163, tel.: 499 433 058, 604 838 882, www.missio.cz, číslo účtu: 72540444/2700, variabilní symbol: 440, specifický symbol: členové PMD píší své členské číslo a farnosti kód přidělený z PMD. Do zprávy pro příjemce uveďte: Filipíny. Ti, kdo věnují finanční pomoc, se mohou zaregistrovat jako „dárci misií“. Zájemci mohou obdržet potvrzení pro daňové účely.

Samozřejmě, že lze v této souvislosti také věnovat mešní intence misionářům na variabilní symbol 321. V tom případě nahlaste, prosím, počet a částku, kterou na 1 intenci zasíláte. Pro opravdovou pomoc je dobré na 1 intenci přispět alespoň 250 Kč. Na mešní intence nelze uplatnit potvrzení pro daňové účely. Další informace k mešním intencím naleznete zde. Za jakoukoliv pomoc Vám ze srdce děkujeme!

Cestovní deník

Pokud bude na Filipínách internetové spojení, plánují účastníci cesty o sobě dávat vědět v Cestovním deníku, který bude podle možností zveřejňován zde na webu: www.missio.cz. Můžete se tedy těšit na informace o průběhu jejich cesty, kam se dostala přáníčka od našich dětí a celou řadu dalších aktualit. Více sledujte v Cestovním deníkuMisijní cesta na Filipíny.

Hlavními partnery misijní cesty na Filipíny jsou: T- Mobile, Radio Proglas a Katolický týdeník.

T_Mobilelogo_MALElogo_kt_bar

 

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio