FB twitter YouTube

Vaření u Paulínek

Ve čtvrtek 17. listopadu se pelhřimovské Misijní klubko sešlo v půl sedmé na místním autobusovém nádraží. Byl státní svátek, proto jsme všichni mohli v tu dobu ještě sladce spát, ale my jsme se rozhodli jet do Prahy za sestrami paulínkami. Cesta proběhla v pořádku a my dorazili do sesterské komunity.               

Sestřičky nás s úsměvem přivítaly a nabídly nám čaj, kakao, výbornou buchtu a sušenky. Při této svačině jsme si zahráli originální seznamovací hru, s jejímž nápadem přišla Terka. Když jsme se posilnili, slavili jsme mši svatou s P. Martinem Bráchou, který nás doprovázel. Po mši jsme se rozdělili na dvě skupiny – jedna šla vařit oběd se sestřičkou Molly a druhá plnila úkoly ze sešitků, popřípadě si s Terezkou mohla něco vyrobit.

Po uvaření oběda jsme se všichni setkali u stolu, jako předkrm nám bylo naservírováno něco ve stylu brambůrků s pálivou omáčkou kyselé chuti. Hlavní jídlo tvořilo kuře na kari s rýží, na naše poměry dost ostré, ale na indickou kuchyni jemný pokrm. Po hlavním jídle jsme dostali jako dezert kokosové sušenky a pro ty, co stále ještě neměli dost, byly připraveny rohlíky s nutellou.

Po velice dobrém obědě jsme se dívali na krátký film o svatém Mikuláši, po něm nám Molly ukázala pár tradičních indických modelů, které jsme si mohli vyzkoušet. Poté jsme si ještě zahráli pár týmových her spojených s Indií.

Na závěr nám sestřičky daly evangelium do kapsy a od pana fotografa jsme dostali balónky, které udělaly dětem obrovskou radost stejně jako celé setkání. Ještě jsme udělali pár společných fotek, rozloučili se a šťastni, že se celé setkání povedlo, odjeli domů.

Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova Vaření u Paulínek – Misijní klubko z Pelhřimova

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio