FB twitter YouTube

Misijní Ples pro Tebe

Poslední listopadovou sobotu se v Říčkách – Orlickém Podhůří konal v pořadí druhý Ples pro Tebe, který pořádala římskokatolická farnost v Ústí nad Orlicí s místním Misijním klubkem a Papežská misijní díla v ČR. Zatímco loňský výtěžek z plesu putoval do sirotčince na Srí Lance, letošní částka 35 000Kč pomůže potřebným v africké Keni. Letos je to Keňa, proto rozhodování, kam pošleme výtěžek, nebylo zas tak složité. Keňa patří mezi země tak zvané absolutní chudoby a jedním z faktorů je velice špatný stav školství a nerovné příležitosti ve vzdělání,“ vysvětlila Kateřina Gorunová, jedna z pořadatelek a vedoucích Misijního klubka v Ústí nad Orlicí, proč putoval výtěžek letošního plesu do Afriky.
Ples zahájil ústeckoorlický vikář P. Vladislav Brokeš a za Papežská misijní díla v ČR diecézní ředitelka Bronislava Halbrštátová, která poděkovala nejen pořadatelům za celou organizaci a starost, ale také všem přítomným za štědrost a podporu projektů papežských misií. A protože výtěžek plesu bude věnován na podporu školní výchovy v Keni, doporučila též shlédnutí filmu Lily z tvůrčí dílny Martina a Kateřiny Rýznarových, který svědčí o prožívání radostné víry právě v této zemi. 
Předtančení na plese zatančila mládež z farnosti Ústí nad Orlicí a o hudební doprovod se v úvodní části postaral stejně jako loni početný bing Black band z Ústí nad Orlicí, pod vedením Lindy Gregarové. Druhou polovinu večera doprovázela tanečníky skupina Black Tiger Swing. 
Návštěvníci plesu byli velmi spokojení, z čehož měli organizátoři plesu velkou radost a děkují všem i touto cestou za otevřené srdce a dary na pomoc pro chudé děti v misiích. 
Ples 1  Ples 3 Ples 2
Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio