FB twitter YouTube

Misijní klubko v Proseči

Každý měsíc máme v Proseči schůzky Misijní klubka pro nejmenší zaměřené na jeden kontinent, který společně s dětmi poznáváme.
Březnové americké (indiánské) klubko začalo dětskou misijní adorací v kostele. Na faře jsme se s Ivanou Košňarovou převlékly za indiánky a Marie Rejmanová za kovbojku – bílou tvář, děti měly pomalované obličeje a pak po stopách došly do cizí země. Když našly tepee, bylo jim jasné, kde jsou. V něm jsme si všichni prohlíželi fotky z Ameriky, povídali si o tom, jak dřív indiáni žili, kde bydleli, co jedli, jaká je na tomto kontinentu příroda a o misiích mezi indiány… Pokračovali jsme společným tancem na indiánskou písničku Tančíme labadam, zastříleli si na bizony a vyrobili indiánské čelenky, abychom se cítili jako praví indiáni. 🙂 Závěr patřil tradičně misijní modlitbě kolem svíčky a písničce Než půjdeme spát.
Dubnové Misijní klubko jsme zaměřili na Asii. Po dětské adoraci přišel na řadu převlek za Asiatky a začala písnička Hádej, kam teď letíme, kam teď letíme, Japonsko už vidíme, už ho vidíme…a „doletěli jsme“ až do Asie. Pomocí prezentace na počítači jsme dětem přiblížili život dětí v Asii ve velkoměstě a na vesnici, ukázali obydlí na vodě, čínskou zeď a abecedu, sbírání čajových lístků, školu na řece, misie v Asii, dopravu atd. Děti koukaly, ani nedutaly – byly Asií přímo uneseny! Následovala pohybová hra na čínského hada, kdy se děti chytí za ruce a vytvoří hada, hlava honí ocas a pak se opět všichni vymění. Zahráli jsme si i hru „japonská chůze“, kterou jsme našli v Cestovním deníku výpravy PMD na Filipíny. Také jsme stavěli čínskou zeď z krabiček od čajů, děti vyrobily mandaly z barevného písku a nakonec si vyzkoušely jíst rýži pravými vietnamskými tyčinkami a pily k tomu pravý čínský lístkový čaj. Misijní modlitbou při zapálené svíčce a písničkou jsme setkání zakončili. Už se těšíme na návštěvu dalšího kontinentu… 🙂
Více fotografií najdete na těchto odkazech naší farnosti:
http://farnost-prosec.rajce.idnes.cz/Misijni_klubko_brezen2015
http://farnost-prosec.rajce.idnes.cz/Misijni_klubko_-duben/
Za Misijní klubko v Proseči Veronika Roušarová
Pr aa Pr bb Pr cc Pr dd Pr ee Pr ff OLYMPUS DIGITAL CAMERA Pr a Pr. b Pr c Pr d Pr e pr f Pro g pr ch

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio