FB twitter YouTube

Setkání vedoucích Misijních klubek v královéhradecké diecézi

Ve čtvrtek 12. června 2014 se uskutečnilo již dlouho očekávané setkání vedoucích Misijních klubek v královéhradecké diecézi. Setkání proběhlo ve vkusně zrenovované společenské místnosti orlickoústeckého děkanství. Malý okamžik po úvodní modlitbě se skupinka doposud cizích žen proměnila ve společenství. Neopomenuly jsme totiž pozvat mezi sebe toho nejdůležitějšího, „otce myšlenky“ a autora misií, našeho Pána. Odměnou a osvěžením nám byl Duch autentického sesterství i ujištění, že nejsme ve své snaze osamoceny, že každé námi vykonané dobro se počítá, když je děláno skze Něj a s Ním; vždyť i oceán tvoří spoustu titěrných kapek. Neméně osvěžující byla i vynikající domácí limonáda, jakož i chlebíčky či jiné sladké dobroty přerůzných tvarů, chutí a barev.

Po přečtení zdravic a vřelých pozdravů od Národního ředitele PMD P. Jiřího Šlégra nám byla představena Mgr. Simona Kubová, pracovnice Katechetického a pedagogického centra (KPC) v Hradci Králové, se kterým PMD v diecézi spolupracují. Po té nám byla nabídnuta, díky šikovné moderátorce setkání, naší stále akční a vždy ochotné diecézní ředitelce PMD Bronislavě Halbrštátové, pestrá škála praktických informací a impulsů pro následné využití v praxi. Seznámila nás s aktuálním děním a připravovanými akcemi PMD, podrobně představila misijní webové stránky a facebookový profil PMD, poradila s jednotlivými aktivitami, které můžeme s dětmi dělat a hlavně nás povzbudila k další misijní činnosti. Za to všechno jí patří veliké díky! Shodly jsme se, že je velmi důležitá a zároveň krásná a prospěšná vzájemná spolupráce Misijních klubek. Můžeme se na ni obracet se svými starostmi, vždy nám vyjde vstříc a přijede za námi do farností. Nadto, každá z přítomných patnácti vedoucích, dostala prostor pro sdílení vlastních cenných zkušeností, svého „know-how“.

Před odjezdem jsme byly obdarovány novým DVD, zachycujícím slavení ugandských Velikonoc, a odvážely jsme si misijní materiály, abychom mohly skrze ně informovat ve svých farnostech a školách. Nechyběly ani materiály ke zkvalitňování naší práce s dětmi.

Všestranně bohaté setkání završilo nepostradatelné ujištění o vzájemné modlitbě.

Vřelý dík patří i spoluorganizátorce setkání Janě Motlové, vedoucí Misijního klubka v Ústí nad Orlicí a všem zúčastněným. Těšíme se na viděnou na příštím setkání, které bude jistě neméně inspirativní a povzbuzující.

Za všechny Radka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio