FB twitter YouTube

Misijní neděle v Českých Budějovicích

Školní rok pádí, už je tu měsíc říjen. A my, misionáři z Misijního klubka 114 se stále zapojujeme do pomoci těm nejchudším na světě. V září se zástupci zúčastnili Misijního dne 2016 v Chocni a v říjnu Misijního kongresu v Nymburce. Byly to moc krásné akce a povzbudily nás k další misijní činnosti.

Na 23. října připadla Misijní neděle. V našem Misijním klubku jsou však děti z mnoha farností, proto jsme měli misijní mši sv. pro děti již v pátek 21. října. Pozvání na tuto mši sv. přijal – k naší velké radosti – národní ředitel Papežských misijních děl jáhen Leoš Halbrštát. Spolu s ním přijela i jeho manželka Bronislava Halbrštátová, diecézní ředitelka PMD v královéhradecké diecézi. Oba jsme přivítali už odpoledne na setkání našeho Misijního klubka. Věděli jsme, že pan ředitel byl na jaře v Bangladéši a tam jej místní lidé vítali s květinovým věncem, který mu vložili kolem krku. A protože již začal podzim a květin je na zahrádkách stále méně a méně, vyrobili jsme věnec z bonbónů, samozřejmě že z bonbónů v misijních barvách. Moc jim slušely. Pan ředitel nám nejprve vyprávěl několik zážitků ze své cesty do Bangladéše a paní Bronislava z misijní cesty do Zambie. Potom se hrálo a zpívalo, protože kde je Broňa, tam se zpívá, hraje a tancuje. Ani se nám nechtělo skončit. Ale hodiny nám oznámily čas posilnění a chystat se na misijní mši sv. Připravili jsme liturgické texty a vyzkoušeli si obětní průvod.

Slavení mše sv., kterou sloužil kněz českobudějovické diecéze P. Miroslav Šašek, bylo velmi slavnostní a krásné. Čtení moc pěkně přečetla Ema Doskočilová z našeho Misijního klubka, Evangelium četl pan jáhen Leoš, kázání měl P. Miroslav. V obětním průvodu děti nesly svíčky, kontinenty a prapory v misijních barvách. Také jsme si připravili obrázky známých misionářů a ministranti je přiřadili k jednotlivým kontinentům. Všichni jsme se modlili za děti na celém světě, za misionáře i za sebe navzájem, abychom vždy měli otevřené srdce pro misie.

Po skončení mše sv. nám pan ředitel vyprávěl o své misijní cestě do Bangladéše a promítal nám fotografie a filmy. Bylo to velmi zajímavé a my se přesvědčil o tom, že každá, i malá pomoc je potřebná. Na závěr besedy jsme zpívali misijní Hymnu PMDD . A poté jsme nabízeli Misijní® koláč, který jsme sami upekli a na Misijním jarmarku® vlastnoručně vyrobené dárkové předměty (záložky, přání, svícny atd.).

Z celého srdce děkujeme panu řediteli Leošovi a paní Bronislavě za to, že přijeli až k nám do jižních Čech. Bylo to pro nás velké povzbuzení a velká radost. Děkujeme také paní Hance Koukalové, diecézní ředitelce PMD v českobudějovické diecézi, že nás stále duchovně podporuje a že si udělala čas a přijela slavit mši sv. společně s námi.

Těšíme se na další setkání a doufáme, že to bude brzy!

Misionáři z Misijního klubka 114

 

p1220183 p1220185 rijen-6-074 rijen-6-077 rijen-6-083 rijen-6-096

p1220189

_dsc0265 _dsc0269 _dsc0295 _dsc0301 _dsc0315 _dsc0320 _dsc0329 _dsc0338 p1220198 p1220206 p1220213 rijen-6-057

 

_dsc0266

 

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio