FB twitter YouTube

Fotoreportáž z Misijního dne v Chocni 2013

V Chocni se již pomalu stává tradicí příjemné setkání dětí i dospělých s misijní tématikou. Misijní den se letos uskutečnil poslední srpnovou sobotu v blízkosti farního kostela sv. Františka Serafínského.

Program byl pestrý a děti měly mnoho příležitostí zařádit si, vyzkoušet zábavné hry i různá klání. Šermířské skupiny Balestra z Letohradu a Mortem Iter z Žamberku předvedly na farním dvoře ukázku historického šermu a palných zbraní s odborným výkladem. Součástí programu byla také předpremiérová projekce nového dokumentárního filmu Oázy Perlového Ostrova z prostředí misijních sirotčinců na Srí Lance. Režisér a kameraman Martin Rýznar doplnil promítání o osobní zážitky a bonusová videa. Pro děti byly připraveny výtvarné dílny, zpívání, fotbal a od choceňských farníků občerstvení pro každého, za což jim patří veliký dík. Akci završila slavnostní mše svatá, kterou celebroval P. Petr Stejskal, farář z Rychnova nad Kněžnou, a trvalý jáhen Leoš Halbrštát, kaplan 14. brigády logistické podpory v Pardubicích. Bohoslužbu uvedla liturgickým tancem skupina dívek z Dolní Dobrouče a celé setkání doprovázela schola děvčat z Letohradu. Během obřadu složily slib děti vstupující do misijního členství Papežského misijního díla dětí, tzv. Misijního klubka. Oficiálně zde vzniklo Misijní klubko z Proseče s pořadovým číslem 202 a o nové členy se rozrostla Misijní klubka z Letohradu, Slatiny nad Zdobnicí, Vamberka, Nekoře a Olešnice.

Malí misionáři se zavazují k denní modlitbě za misie a týdenní almužně pro chudé v rámci svých možností. Úkolem členů je také usilovat o křesťanskou lásku, radost a pokoj ve svém okolí. Nutno podotknout, že jim to jde často lépe než dospělým, což bylo také patrné na misijním jarmarku, kde nabízely své výrobky za dobrovolné dary na misie. Akce podpořila projekty PMDD pro děti na Srí Lance.

A pod galerií si můžete přečíst i ohlasy účastníků!

Foto: Martin J. Rýznar

další fotografie naleznete také na stránkách farnosti Choceň: http://www.chocen.farnost.cz/misijni-den-2013

Ohlasy:

V Chocni se nám moc líbilo, děkujeme! Mám moc ráda živé misijní písničky jsou pro mě povzbuzením a oživením víry. Film o Srí Lance by silný, nejvíc na mě působily ty mladé dívky ve vazbě…
Na odpoledni jsme si užili navlékání korálků z těstovin a taky moc děkujeme za chléb s výbornými pomazánkami! Mše svatá a skládání slibu byla opravdu slavnostní. Pan farář Stejskal krásně dětem vysvětlil co znamená něco slíbit. Modlíme se doma s Věruškou poctivě! Těšíme se na fotky.
Michal a Aneta

děkujeme za moc hezky zorganizovaný a zajímavý misijní den. Myslím, že nejen děti, ale i my dospělí jsme si to hezky užili. Unavení jsme byli pořádně, ale děti byly moc spokojené, rytíři, fotbal, tvoření, zpívání, film o Srí Lance, zpívání ….všechno se moc líbilo. I nanuka jsme stihli při cestě na vlak.
Štěpánka

V Chocni to bylo moc fajn, líbilo se nám šermování a střílení z kuše a hlavně, že si to děti a tatínkové také mohli vyzkoušet:-)
Na moje citlivá ouška byla trochu moc hlučná ta aktivní střelba z historických zbraní (po bitvě byli patrně všichni přeživší účastníci úplně ohluchlí …)
Dokumentární film i komentář autora – velice zajímavé… Výtvarné dílny – parádní inspirace:-))
Pohoštění 1***
Mše svatá a samotný obřad přijetí – krásný zážitek pro nás i pro děti (obavy našich maminek, že jejich děti budou zlobit byly vážně neopodstatněné – málem mi tam při přelézání lavice – v průběhu mše – spadl do klína nějaký hošík a zezadu mi neustále posílala malá holčička misisijní balónek. Já osobně si myslím, že dnešní děti jsou prostě „divočejší“ a k dnešní době to tak nějak už patří a nevadí mi to…ovšem moje děti vedu zkrátka – chudáčky:-(((
Veliké díky, že jsem mohli být přitom.
Jana

Děkujeme za krásnou akci, fakt jsme si odnesly takovej „náboj“ …:)
Andy

Misijní den v Chocni byl moc fajn. Spojili jsme ho s přespáváním na faře a doplnili počet dětmi z Rychnova. Film o Srí Lance byl zajímavý, krásně zpracovaný, přínosný. Dětem se moc líbilo středověké řádění. Občerstvení bylo úžasně zorganizované. Myslím, že nejdůležitější nebyl ten báječný program, ale to, že se děti sešly. Že mohly vidět jiné malé misionáře, kteří se snaží pomáhat jak umějí. Že viděly, že jejich pomoc, která se může zdát na první pohled malá, je ve skutečnosti obrovská, právě díky společenství. Myslím, že je to posílilo na jejich misijní i křesťanské cestě jejich životy. Za to Vám chci moc poděkovat.
Sisi

Moc se mi na setkání líbilo. Asi nejvíce se mi líbilo přijímání nových členů do klubek a založení nového klubka a písně a zpěvy při mši. Dále se mi líbilo
rytířské odpoledne plné her a vyrábění s úžasnou atmosférou. A nesmím zapomenout na promítání filmu Oázy perlového ostrova s Martinem Rýznarem. Moc děkuji za tuhle akci.
Káťa

Na celém setkání byla krásná misijní atmosféra, kterou ještě umocňovalo nádherné počasí. Celá akce byla plná radosti, krásných setkání, otevřenosti, pokoje a společné touhy pomáhat. Znovu se potvrdilo, že misie jsou věcí lásky a i když nás to mnohdy stojí spoustu sil, má cenu misionařit. Moc díky všem organizátorům a účastníkům za krásné společenství.
Markéta

Na misijním dnu jsme měli krásné počasí. Nejvíce mě potěšilo mé oficiální přijetí do klubka. Také se mi líbil film o Srí Lance. Jsem ráda, že jsem mohla přispět na misie. Moc se mi líbilo šermování, hry a vyrábění. Bylo to fajn a těším se na další setkání.
Katka

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio