FB twitter YouTube

Masopustní karneval pro celou rodinu v Hradci Králové

V sobotu 10. února 2018 se po dvouleté přestávce vrátil do prostor Nového Adalbertina v Hradci Králové Masopust pro celou rodinu. Farnost při katedrále Sv. Ducha a kostele Nanebevzetí Panny Marie přizvala ke spolupráci na dětské části programu nejen osvědčený TOM Pěšinky a Ostříži, ale také KRC Sedmikráska, na celé akci se pak podílela také Papežská misijní díla, která si vzala pod patronaci večerní část pro dospělé.
Od 14. hodiny se velkém sále Nového Adalbertina chystala barevná výzdoba, přibývaly tácy a krabice s domácím občerstvením, ladila se zvuková aparatura. V malém sále si připravovali „tomíci“ stanoviště se zábavnými aktivitami, v předsálí byly motivačně vystaveny odměny. Před 15. hodinou se začaly scházet veselé masky – nechyběli mezi nimi princezny a víly, piráti a loupežníci, různá zvířátka… Na začátku a v závěru odpoledne děti mohly v malém sále plnit úkoly na dvanácti stanovištích, přitom výhru si odnesl každý z osmi desítek soutěžících. Hlavním a velmi vydařeným bodem programu bylo veselé pásmo „O zvířátkách z celého světa“, při kterém paní Dana Pechánková roztančila a rozezpívala celý velký sál. Kdo se při soutěžení nebo plesání unavil, mohl se občerstvit výbornými dobrotami a různými nealko nápoji.
Po odpoledním karnevalu pro děti následovala od 20 hodin ve stejném duchu masopustní zábava pro dospělé. Vystoupili na ní mladý písničkář Matyáš Cibulka, Duo Ondrys, stepařská skupina Fidgety feet a orientální tanec předvedla studentka Natalie Haddad. Nejoriginálnější masky, jako např. lyžníci, „Pražská kavárna“, barevné pastelky, Star wars nebo Červená karkulka s myslivcem či páv s pávicí, byly odměněny hodnotnými cenami. I tým Národní kanceláře PMD v Hradci Králové překvapil svými maskami a byl pro mnohé k nepoznání.
Výtěžek této zdařilé akce byl věnován projektu Papežských misijních děl, zaměřeného na Misijní nemocnici v zambijské Minze, která pečuje o HIV pozitivní děti do pěti let. Nemocnice se nachází ve venkovské oblasti s chudým obyvatelstvem, z nichž je většina nakažena virem HIV. V současnosti je v nemocniční péči asi 150 infikovaných dětí. Projekt PMD financuje výdaje na léčbu, stravování a další potřeby pro nemocné děti.
 

 

 

Cestovní deník

Zprávy, postřehy a blogové zápisky z misijních cest.

Galerie

fotovideoaudio